KATALYSATOR iptali_?

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya her arac icin bilemem ama 93 gt lerle 94 gt ler arasındaki tek fark katalitik konvektor 93 lerde yok 156hp 94 lerde var 150hp

şimdi servise bi danısıp söktürmek kanaatindeyim onun yerine 93 gt lerdeki parcayı bulursam onu takıcagım

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence katalitik konvertörü iptal ettirmek güzel bir durum değil çevrenizi seviyorsanız performansta arttırmak istiyorsanız başka çözüm yollarını araştırmanızı tercih ederim aygılarımla...

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
piyasadaki bir çok aractan daha az karbon salıyoruz sehrin içinde kocaman jiplerle gezen adamlardan daha az ;)

ayrıca fazla bi zarar olcagını samıyorum bide söle bakmak lazım kat iptal olunca ben belli bi sürate çıkmak içn gaza 15 sn bascagıma 14 sn bascam buda artan karbon salınımını biraz olsun asagı cekeer

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
15 sn gaza fazla basman en fazla yakıtın biraz artması olacak yani katalitik konvertörün dezavantajı dışarı atılan yanmış yada yanmamış gazlar katalitik konvertörden geçerken engele çarpmış gibi geri tepme yaptığı için egsoz subabı kapanana kadar içeriye biraz egsoz gazı girer bunun önüne geçmek için ve performasn arttıkdıklarını söyleyenler için kat iptal edin derler fakat Emisyon değerlerini nasıl etkilediğini kimse sölemez bence fazla bir güce etki yapmadığı için vede çevreye max. zarar ayrıca elektronik sisteme zarar verdğini düşündüğüm için ben tavsiye etmem tabi yine size kalmış...

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
...

Son düzenleme:

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
VAKVAK usta gerekli açıklamayı yazmış tşkler bilgileriniz için her araç sahiplerinin bilmesi gereken konular saygılar...

bimmer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar tek başına kat iptali çevreye zarar vermekten başka bi işe yaramaz. eğer performan alınmak isteniyorsa headers falan filan hepsinin yenilenmesi lazım...kısaca DEĞMEZ.

Any1sT0pMe

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ARkadaşlar zaten ülkemizde küresel ısınma var işte hep kat iptalinden parfümlerden çevre kirliliğinde vs. nedenlerden dolayı oluyor eğer ülkenizi seviyorsanız yada yaşamayı diyelim çevreye önem vermenizi isterim kat iptali bencede mantıksız onun yerine başka çözüm yolalrını arayın saygılar...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
burak bende orjinal kalmasından yanayım ama saglıkla ilgili bi durum oldugu ıcın gereken neyse onu yapmak lazım önce araba saglıgı
Bence önce arabanın sağlığı değil insanların sağlığı önemli. Küresel ısınma, ozon tabakası, susuzluk, kıtlık gibi terimler hayatımızdan çıkmaz oldu. 1-2 beygir kazanmak mı önemli, ilerde olacak çocuklarımızın-torunlarımızın gelecekleri mi? Katalitik konvektörün aracın yaptığı kilometre ile ilgisi alakası yoktur. Araçlarımdan biri 220.000 km yaklaştı. Şimdi fazla yol yaptım diye katalitik konvektörü sökmem mi lazım. Sökülmesinin en büyük nedeni fiyatının pahalı olmasıdır. Egzoscular müşteriyi kaçırmamak için zararı yok sökelim derler. İlla katalitik konvektörü yenisi ile değiştireceğim de o zaman da ellerinde varsa hemen değiştirirler. Yani onları için durum sadece maddiyattan kaynaklanıyor.
Yetkili olsam katalitik konvektörlü araçlardan daha az vergi alıp özendiririm, orjinalinde olupta daha sonra sökülenlere araç muayenesinde vize vermem.

Son düzenleme:

orcinus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katalitik konvertör olmadan motor gücü artar, yakıt tüketimi azalır, zararlı gaz salınımı artar. bu 3 ü, o dedi bu dedi şeklinde değil, bilimsel olarak gösterilmiş sonuçlar. isteyene makale gönderirim. ben de çevreyi kirletmeme yanlısıyım ama bir noktaya kilitlenip kalmamak lazım. piyasada hala bedford kamyonlar var. eski dizeller var, adam gaza basıyor simsiyah bir dumandan ben önümü göremiyorum. bunlardan binlerce var. hepsini halletmek lazım. iptal edene de niye iptal ediyorsun diye sormak biraz garip oluyor bu nedenlerden dolayı.