Katı yakıtlı kazanda oda termostatı

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Kazana ait bir şema vs. varmı. Kazanın markası ne?

şema yok markası caldera caltherm f

Kazana takılan Jack ucu varya ondan bulman lazım bı elektıkcıde daha dogrusu elektronıkcıdede o bı ucu tek doger ucu 4 aynı Jack tan olan1 2 metrelıkkablo hazırlat daha sonra 4 tande oda termostatı alıp ıstedıgın kata yere koyup uclarını yaptrdıgın kabloya takt dıger ucuda kazana tamamdır ıste hepsınde aynı gostergeyı yapar

kazanda klemensli çıkış yapmışlar jaklı değil benimde aklıma çoklu bağlamak geldi ama yanar diye yapmadım sorun olmaz herhalde

Çıkış (sanayi işi bir uygulama ile) çoğaltılamıyor mu?

abi bende pano tarzı bişey arıyordum ama bulamadım satanların hiç biri bilmiyor

meser70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kazanınızdaki oda termostatı çıkışı aç-kapa oda termostatına uygun çıkıştır. Aç kapa oda termostatları genelde mekaniktir. Daha gelişmiş dijital termostatlar var bir çok değeri görebilirsiniz. Onlarda genelde canbus mantığıyla çalışır. Fakat onlar kazanla uyum sağlarmı şüpheli. Bence sizin yapacağınız en uygun maliyetli olay her katta en uygun yere kazandan gelen boru üstüne mekanik termometre takmak olacaktır.
http://www.or-fa.com/mekanik-sicaklik-olcumu/

Son düzenleme:

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Kazanınızdaki oda termostatı çıkışı aç-kapa oda termostatına uygun çıkıştır. Aç kapa oda termostatları genelde mekaniktir. Daha gelişmiş dijital termostatlar var bir çok değeri görebilirsiniz. Onlarda genelde canbus mantığıyla çalışır. Fakat onlar kazanla uyum sağlarmı şüpheli. Bence sizin yapacağınız en uygun maliyetli olay her katta en uygun yere kazandan gelen boru üstüne mekanik termometre takmak olacaktır.
http://www.or-fa.com/mekanik-sicaklik-olcumu/

mekanik elektronik hepsini destekliyor elimde bir tane full kontollü elektronik termostat var onu kullanabiliyorum zaten iki tane ayarı var kazanın biri fan kademesi diğeride pompa hızı fanı otomatik ayarlıyor ona ellemiyoruz benim için sıcaklığı görmek kafi:)

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Sizin elinizdeki termostat kazan sıcaklığını gösteriyormu?

gösteriyor ayar ve sıcaklık göstergesi digital olanların hepsinde standart olduğundan yazmadım lcd ekranı var kablosuz olarak çalışıyor bundan 3 tane daha alıp çoklamayı düşünüyorum eğer kesin olarak kazanın paneline zarar vermeyecekse bütün kabloları birbirine bağlayıp klemeslere takıcam

0111002002

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hangi termostat dan aldığı bilgiye göre kazanı çalıştırıp durduracak? Oda termostadı oda sıcaklık bilgisini okuyup, odanı daha önceden ayarladığınız konfor sıcaklığına geldiğinde kazanınızı kombinizi durduracaktır. Termostatik radyatör vanası kullandığınızda sistemdeki sirkülasyon pompası frekans kontrollü olması tavsiye edilir yoksa sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sizin istediğiniz sıcaklık ölçümünü termometre ile yaparsınız. Piyasada kablosuz modelleri var, bununlada sıcaklık bilgisi alırsınız. Daha kapsamlı birşey istiyorsanız mekanik tesisat otomasyon yapan firmalar size yardımcı olur. Sanayideki arkadaşlar bu işlerle araları iyi değildir..