Kaza Değil,Cinayet

palamut

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.erzincantuningsofrasi.net
ben mercedes sprinter dolmuşta yolcu giderken akşam vakti dikmen caddesinde 7-8 yolcuyla kasap şöförün kadranında 150 km hızı gördüm daha bişey demiyorum...

SANCAR

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O dolmuşçulara, taksicilere de makinstlik yaptıracaksın, ray olduğundan sıkıntı olmaz, O zaman bu trafik rahatlar... :)

Değil Metro bunlara vapur, bisiklet bile teslim edilmez..
En az lise mezunu şartı koyacaksın,psikolojik olarak sınanacaklar.Ailevi durumlarına kadar incelenecekler.Sorunlu olanlar ayıklanacak.Mal değil can taşıyorlar.Dolmuşlara hız sınırlayıcı takılmalı En fazla 60-70 e kadar çıkmalı.Hata yapana sivil bir araç cezası değil toplu taşıma araçlarına göre hazırlanmış kanuna özel ceza verilmeli .5 katı 10 katı.Zira sırf kendi canı için değil taşıdığı canlar için de sorumlu.Cezası da ona göre büyük olmalı.
Ayakta yolcu alınmayacak.Evet ama devlet de ona göre taşıma yöntemleri geliştirmeli.Otobüsler dolu .Heryere metro yok.Söyleyin hangimiz ayakta dolmuşla seyahat etmedik.Etmezsek geç kalırız.etmez isek yayan kalırız.Yapılsın metro.Açılsın yeni otobüs hatları kim ister ayakta dolmuş sefaletini.
Ne kadar yazsak ne kadar konuşsak bu konu bitmez.