kia pro ceed gt

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kia'nın yeni aracını gören ya da inceleyen oldu mu arkadaşlar. geçen gün ben denk geldim, içine şöyle bir göz gezdirdim. bence araç duruş olsun malzeme kalitesi olarak olsun on numara. 1,6lt turbo beslemeli 204 hp motor ile araç çok iyi bir performansa sahip. beni tek düşündüren noktası genellikle binek araçların ön teker izi, arka teker izinden daha geniştir, bunda ise tam tersi yanlış görmediysem broşürü. arka koltuklar 4 kişilik bir araç havası verse de arkaya oturan bir kişi kısa boylu değilse bence sorun yaşar. ama zaten bu aracı aile aracı olarak kimse almaz herhalde. arkada koltuk var mı var işte. 70 bin lira gibi bir fiyatı var ki bence makul görünüyor. araç o kadar albenili duruyrdu ki gözümü alamadım ben. kırmızı renkli bir pro ceed gt...

bunun yanında yeni mazda 6'yıda incelemenizi tavsiye ederim ;)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bence de güzel araçlar çıkarmaya başladı kialar Bahadır Abi..Tespitlerine katılıyorum ama hala vw golfün, astra nın alternatifi olacak kadar iyi değil..Yani sanki biraz oradan biraz buradan çalıp yaratılmış bir araç gibi duruyor..Özgünlük yok :( zaten hyundai elantra dır, i30 dur,i20dir kialar desen keza, taklit araçlar olduğu apaçık..Fakat benim ilgimi çeken bu araçta 4lü ledlere sahip sağ ve sol gündüz seyir lambaları :good: ayrıca donanım ve teknik detayları açısından avrupa araçları standartlarını yakalamış görünüyor..Eğer seçenek olsa önümde ve bir leon mu ya da megane 3 mü diye sorsalar kiayı seçerdim..Fakat astra ya da golf de sunulursa elbette bakmazdım..Sonuçta fena bir araç değil ama ne hikmetse spor modeli Türkiye'de pek tutmaz kanaatindeyim..İlk çıktığında mesela kia optima da çok iddialı bir giriş yapmıştı Türkiye pazarına ama ne kadar donanımlı ve ortalamanın üstünde bir performanslı motora da sahip olsa ne hikmetse tutulmadı..

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yav bahadır abi kia yı hiç deme tek kapısı fena gözüme takılır oldu başta ceed dir et desemde :D
güzel güzel ama binmedim bilmiyorum sadece beğeniyorum :) dizel i olabilir heralde...

uploader

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kia ile hyunda i nin motoru aynı sanırım hatta bazı parçaları da iç aksam olarak aynı gibime geldi

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yav bahadır abi kia yı hiç deme tek kapısı fena gözüme takılır oldu başta ceed dir et desemde :D
güzel güzel ama binmedim bilmiyorum sadece beğeniyorum :) dizel i olabilir heralde...

aahaha öldüm caner :D "cee'ddir et " :D

Serdarın değindiği optima meselesinde tutulmamasının haklı sebepleri var, markası kia olan ve fiyatı 90bin gibi rakamlardan başlayan arabalar bunlar, tutulmaması kadar doğal birşey olamaz. Standart Cee'd 5 kapılı HB model zaten kıç olarak birebir astra :rolleyes: Piyasadaki tek özgün üretici olarak alfa romeo kaldı, jülyeta çok çok özgün ve özel bir araç olmasına karşın fiyatını pek fazla hak etmeyen bir araç, her aracın bir eksi yönü var ne yazık ki

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kia vw'in tasarımıcısını transfer ettikten sonra iddialı araçlar çıkarmaya başladı. zaten o transferden sonra fiyatları uçtu araçların. dizel motor konusunda hyundai/kia ortaklığının eline su dökecek üretici yok bu piyasada. geçenlerde bir yerde denk geldi hyundai dünya üzerinde 6 ve daha fazla vites otomatik şanzıman üretebilen ve geliştirebilen 3 firmadan biriymiş. biraz önce belirttiğim dizel motorları zaten %60 iş makinelerinin üzerinde, kendini ve kalitesini ispatlamış. hyundai ve kia ne yaptıda böyle fiyatlar uçuk derseniz, adamlar artık daha prestijli araçlar üretmeye başladı. bugün benim gözümde ford focus ne ise i30 ve ya ceed her zaman bir adım önde. gerek malzeme gerek kalite gerek donanım ve teknoloji ortada.

bu konuyu nasıl açtım sorusuna gelince küçük çapta bir otomobil fuarı yapıldı burada. vw araçlara bakarken gözüm beetle'la takıldı beyaz şirin ama sportif bir araç. o sırada karşısında kırmızı birşey gözüme çarptı ve inanın vw standından kafan kia standına döndü. bir baktım cc'nin karşısında optima duruyor. kendi kendime "burada soğuk savaş çıkmış" diye düşündüm. kia'nın hemen yanında mazda 3 ve mazda 6 vardı. vw, kia, mazda, ssangyong, ford, renault, dacia, hyundai vs hatırlayamadığım bir kaç üretici daha... ama aralarında opel, bmw, mercedes, volvo gibi üreticiler yok tabi. yaklaşık 50 araç arasında 1- pro ceed gt 2- mazda 6. başkası aklımda yok açıkçası. zaten mazda 6 o kadar ilgi çekiciki boyut olarak. ceed gt'nin verileri ve direksiyonu beni acayip cezbetti yani.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bahadır abi, şimdi ceed i unutturdun bile :D yani caner in de dediği gibi ceed dir ettim

passat CC demiyecektin :rakir:

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni mazda 6'yı görsen eminim cc'yi de unutursun. bu arada ben eski cc'yi çok beğeniyordum yuvarlak stoplu olanları hani. yenileri çok estetik gelmiyor bana.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen katılıyorum abi bir önceki kasası çok iyiydi gerçekten..Arabanın duruşu yetiyordu..Şimdiki 2013-2014 ama tasarım anlamında önceki kasayı geçemedi..Mesela hazır vw den konuşurken tahmin ediyorum passat ın b5.5 kasasını da seviyorsundur..Ben onlara da hastayım..Benim için zaten passat orada başladı ve bitti diyebilirim..Highline II ve 5 kollu karpuz tipi jantlarla..Off :sulanma: son kasa mazdayla yeni insignia yı çok benzetiyorum ben de..Mesela ön panjurları felaket benziyor..Onun dışında bayağa kafa tutmaya başladı uzak doğu avrupa araçlarına...