kickdown ile ilgili bir soru

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar 2011 astra 1.3 classıc eassytronıc aracımda kıckdown yaparak vıtesı dusurmek ıstedıgımde ornegın 6.vıteste ıse 4.vıtese dusuyor 5 te ıse 3 e dusuyor.bunu herzaman yapmıyor zaman zaman oluyor. merak edıyorum acaba kıckdown yaptıgım anda devır neye uygunsa ona mı cekıyor aracı.ben 6 vıteste 90 100 aralıgında gıderken hafıf bır yokus geldıgınde 5e almak ıcın kıckdown yapıyorum ama arac 4.vıtese gecıyor.uzun sure basıyor olabılırmıyım gazın sonuna kadar.cunku bazen oluyor bazen olmuyor.varmı bır acıklama getırebılcek arkadas..

Son düzenleme:

cagri1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.insigniateam.com
kickdown max. 2 vites düşürür, 1 vites düşürmek istiyorsanız kickdown yapmadan gaza biraz fazla basmanız lazım;)

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet 2 dusuruyorda ben 1 dusursun ıstıyorum :) gaza yuklenelım bakalım bır de

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
özür dilerim kickdown ne demek cahilliğimi bağışlayın

muebbet

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Otomatik şanzımanlı araçlarda gaz pedalına direnç noktasından ileri sonuna kadar bastırıldığında şanzıman mümkün olan en düşük vitese alınır. Bu şekilde araç daha çabuk hızlanır.

ALINTI

exclusive

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özür dilerim kickdown ne demek cahilliğimi bağışlayın
otomatik araçlarda her markada varmıdır bilmem opellerde var..
gaza sonuna kadar bastığınızda araba 1 yada 2 vites düşerek çabuk hızlanmasını sağlar.. yokuşlarda gaz yemediğinde yada sollamalarda çok işe yarayan bir sistem

H

hardcat

Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler bilgi için

hasanustun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatık her aracta kıckdowv var dıye bılıyorum.ama bu sıstemın mevcut olabılecek en kucuk vıtese gecıs yaptıgını degıl bır alt vıtese gecıs yaptırdıgını bılıyordum

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otomatık her aracta kıckdowv var dıye bılıyorum.ama bu sıstemın mevcut olabılecek en kucuk vıtese gecıs yaptıgını degıl bır alt vıtese gecıs yaptırdıgını bılıyordum
aracin ekonomik olarak en üst fitesi secer...kickdown a basinca yola göre basdiginiz tepkiye göre gerekirse bir geri veya iki geri uygun devirden kavramaya döner...