kim evinde balik besliyo yardim...

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam forumdaslarim dun itibariyle bir BETTA baligim oldu ve sizlerden bu balik hakkinda bilgisi olanlardan yardim istiyorum... baligi oncelikle 5 litrelik bir fanusta ve pompasiz (hava filitresiz) bir ortamda tutuyorum... betta baliklari oyle yasayabiliyormus... ne sikliklarla beslemeliyim ve suyunu degistirmeliyim bilgisi olanlar yardim ederse sevinirim...

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Günde bir kere beslemen yeterli, fanustanda 1 bardak su alıp bir bardak su eklersen, suyunu temiz tutarsın.

MURAT_BG_91

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Günde bir kere beslemen yeterli, fanustanda 1 bardak su alıp bir bardak su eklersen, suyunu temiz tutarsın.

gunde 1 kere bende ogle yaptim dun ve bugun simdi biraz fazla kacirdim yemi yemiyo ve suyun ustunde yuzuyo yemler... ayrica saklanmaya yer ariyo taslarin arasinda sikisicak diye tirsiyom 1 ev alsam iyi olcak heralde ona

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Korkma sıkışmaz, balık açlıktan ölmez, fazla yerse ölür, pul yem kullanıyorsan günde 1-2 tane yeter, haftada 1 gün aç bırak.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Eklediğiniz suyu musluktan eklemeyin. Ya da bir gün bekletin öyle ekleyin. Yem konusunu çok önemsemeyin. Haftalarca aç kalabilirler. Yalnız çeşitli yemlerden verin. Tek tip yem mutlaka hasta eder. Suyun ısısı da önemli. 26 derecenin altına inmesin. Çok ışık altında tutmazsanız iyi olur.

swordfish0606

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Beta teferruatlı bakım isteyen bir balık değildir. Ole filtreli akvaryuma felan gerek yok. Arkadaşların da dediği gibi günde bir kere az yemlemeli ve haftada bir suyunu değiştirmelisiniz. Yeni koyacağınız su musluk suyu ise kesinlikle bir gün dinlenmiş olmalı. Yada içme suyu koyabilirsiniz. Oda sıcaklığında kalmış fanus içindeki suyun sıcaklığı yeterlidir.

voger

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vay be! Forumdaşlar hepten balıkçı çıktı :))

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Haftada bir su değiştirmeye kesinlikle karşıyım. Balıklar, sudan çıkmış balığa dönüyor. :) Suyun tamamen değiştirilmesi demek fanus içindeki bütün yosunun, bakterinin kısacası habitatın kaybolması demek. Balıklar için çok tehlikeli. Ertesi gün sırt üstü yüzme çalışması yapıyor olarak bulma ihtimaliniz kuvvetli. :) Onun yerine her gün bir bardak su değişimini yapmak ve haftada bir sifon denilen küçük aparatla altta birikmiş azotu almanız daha iyi olacaktır.

Gerçi fanusta balık beslemeye son derece karşıyım ama almışsınız bir kere...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Küçük bir akvaryumumuz ve iki tane de japon balığımız var. Akvaryumda en küçüğünden bir filitre var ve akvaryumun suyunu (arka camın yosununu bile silmem) en erken 4-5 ayda bir değiştiririm. Balıkların doğal ortamlarının akvaryumlardan daha pis olduğunu akıldan çıkarmamak lazım :D.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Başlığı okudum okuyalı yine bir akvaryum sevdası aldı beni. Geçen yıl dağıtmıştım bütün malzemeleri. Bir daha kurmam diyordum. Yapmayın böyle arkadaşlar. :)