Kış günü başıma gelen iş

tosunpasaa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gazım bitti ve AYTEMİZ petrol diye bir yerden gaz aldım 15tl lik 25km gittim gaz bitti dedim heralde hava filan bastılar opete gittim 10 tl lik daha aldım araba gaza geçmedi bir kaç defaa denedim stop etti gaza geçer geçmez gaz verincede benzine atıyordu gittim shele bi 10 liralık daha gaz aldım sonuç aynı pazar günü her yer kapalıdır bir umut sanayide dolanırken herangi bir lpgci buldum adamı gözüm tutmayınca fazla kurcalatmak istemedim ama adam el atmış bulundu hava var abi bunda dedi bi hortum söktü o beynin yanında gazın birazzını çıkardı araba düzeldi çalıştı tüpte ama çekiş lpg de çok zayıf ve tanktan tık tık tık diye bi ses geliyor şamandıra sesi değil araba dururkende geliyor ne yapacam bimlemedim içindeki gazı tamamen bitirip gaz mı alsam yoksa iyi bir ustaya götürene kadar binmesem mi başına benzer bişi gelen veya fikri olan arkadaşlar yardımcı olur musunuz.

benzer bir olayda ben yaşadım.

Normalde ben benzinde binerim arabama ama uzun yola gidicektik bende 50 liralık gaz aldım totalden.

daha benzinlikten çıkmamıştık araç gaza geçti ve stop etti..
bunu bir kaç kez tekrarladı.. yaklaşık 1 saat boyunca her gaza geçişinde stop etti.. 1 saatin sonunda aracı stop edip direk gazda çalıştırdım. zor çalıştı ama stop etmedi..

artık rastgele yerden almıyorum bildiğim kalteli benzin ve lpg satan 2 yer var onlardan alıyorum

şimdi bu tık tık tık sesini anlamadım hadi gaz pis yada hava var bilmiyorum artık neysede koydum kapının önüne kar buz dinene kadar dursun bakalımda ama nasıl çözerim bilmiyorum Ankarada tomesettocuda bulmak ayrı bir dert zaten.

Bence gazı komple bitirin tankı açıp bi baksınlar...

Bugün gazı komple bitirdim ama bagajdaki ibreye baktığımda bitmediği gözüküyor yine içinde 5 litreye yakın bi gaz var yani ama çalışmıyor araba gazda buldum bi tomesettocu iskitlerde gittim durumu anlattım gaz al gel dedi aldım geldim bilgisayara bağladı ve bağlayınca bişileri ayarladı araba çalıştı ayarları yaptı tankın üstündeki kabloların takıldığı bişiyi söktü taktı filtreyi söküp bi sildi 10 tl de para aldı 3200 devirdeki gaz kesme olayıda beraberinde çözüldü ayarını bozmuşsun dedi bana iyide bilgisayara takmadan ayar mı bozulur dedim bozulmuş dedi hayatımda ilk kez lpg de olan bir sorunu çözen birini gördüm şaşkınlığım geçmedi hala :)

aytemizden bende gaz alırım kaliteli bence gazı iyi gidiyo istasyonda sıkıntı olmuş olabilir

şamandırada sorun olabılır gaz fılıtresı de tıkanmış olabılır onkara baktır derım pıslıgı cekmışse deponun dıbınde fılıtrede tıkanmış olabılır

Aldığım gazı bitirene kadr sorun çıkmazsa birdaa yapacağını sanmıyorum ama yaparsa biryerlerin tıkalı olduğu aşikar gözüküyor.

Opelde varmı bılmıyorum da,geçen seneki ford taunusta 2 günde bir ayar bozuyordum.Karbüratörlü aracı 7000 devirin sonuna kadar basmaktan ayar tutmuyordu.

Hafızaya önceden girilmiş bilginin bozulacağını sanmıyorum belki karburötörlülerde olabilir ama bu yeni nesillerde olmaz gibi geliyor bana tamamen şahsi fikrim :) adamda ayar yapmış olmak için yaptı bence tomesettonun yazılımı o kadar dandikki power point dosyası gibi iki değer girme yeri var ikide devir göstergesi vs atiker bu konuda çok detaylı ve güncel yazılımlar yapıyor eski aracımdan biliyorum.

Geri