Klima açıkken debriyajın sert bırakması

süleymand

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba saygıdeğer forumdaşlar. 1.6 cdti manuel vites Astra'mı kullanırken ne zaman klimayı açsam vites değiştirirken debriyajı çok sert bırakmış ya da hızlı bırakmışım gibi tepki veriyor. Klimayı kapatır kapatmaz sorun geçiyor, debriyajı bırakınca tereyağından kıl çeker gibi yumuşak duruma bürünüyor her şey normalleşiyor. Klima ile debriyaj arasında nasıl bir ilişki var ? Sizde durum nasıl ?

• Beğen
Tepkiler: mertk

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Çalışma sisteminde birbirleriyle kesinlikle ilişkileri yok. Sadece motora yük bindiği için farkediyor olabilir mi ?

Cemil

Yönetici
Başkan
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Hasip e katılıyorum...Klima,motorun performansını baya etkiliyor..Genelde 1,3 lerde daha fazla hissediliyor ama demekki 1,6 da hissettirmiş...özellikle ilk kalkışlarda ve alt devirlerde hızlanmada baya bir kasar...

• Beğen
Tepkiler: mertk

u.uçar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba saygıdeğer forumdaşlar. 1.6 cdti manuel vites Astra'mı kullanırken ne zaman klimayı açsam vites değiştirirken debriyajı çok sert bırakmış ya da hızlı bırakmışım gibi tepki veriyor. Klimayı kapatır kapatmaz sorun geçiyor, debriyajı bırakınca tereyağından kıl çeker gibi yumuşak duruma bürünüyor her şey normalleşiyor. Klima ile debriyaj arasında nasıl bir ilişki var ? Sizde durum nasıl ?

Normalde sağlıklı çalışan 1,6 motor ve turboda bu şekilde bir tepki vermemesi lazım. Mesela bende klima açik yada kapalı performansı etkilemiyor yada ben farketmiyorum. Ki ben Antalya dayım ve klima aracı kullandığımda 7/24 açık.Günde de şimdilik 50-100 km kadar şehir içi kullanımım var.