klima ve ısıtma

sefkati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni araçlarda da kılima ısıtmaz

arkadaşlar araçtaki kılimalar ısıtmaz zaten böyle bir şeyede gerek yoktur çünkü aracın içinde zaten hazır olan sıcak radyatör suyunu kullanmak daha mantıklıdır hazır ısıtılmışı varken birde bunun için tertibat kurmak hem maliyeti arttırır hemde yakıt tüketimini zaten dikkat ederseniz kışın evinizdeki işyerinizdeki kılimayı sıcak ayarda ilk çalıştırmada bir 10 dakika bekler ondan sonra ısıtmaya başlar bir de yeni arabalarda genellikle opsiyonel olarak şöyle bir sistem vardır soğukta arabanıza bindiniz sıcak havayı çalıştırdınız araç suyu soğuk olduğu için sıcak havayı hemen almanız için elektirikli bir ısıtıcı motor suyu ısınana kadar devreye girer ve size istediğiniz sıcak havayı verir bu kadar basit. ve opelim tüm modellerin de bu özellik opsiyonel olarak vardır tabi bazı üst segmentlerde standart olabilir. birde arkadaşlar aracın ön camındaki buğuyu hızlı bir şekilde almak için kılimayı açın. kılima havadaki nemi aldığı için buğunuz daha çabuk çözülür. herkeze kazasız belasız yolculuklar dilerim.

DaRgUrE

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.samikoroglu.com
Benim de ısıtma ile igli bir sorunum var. Sanırım sorun termostat ve bugün değişikliği yapmaya çalışacağım. Yalnız hafta sonunda başka bir yerdeydim ısıtma sorunundan dolayı birkaç yere gittim ustalardan bir tanesi sıcak konumda olmasına rağmen klimanın çalıştığını söyledi. Bana da mantıklı geldi. Çünkü ısıtma için butona bastığımda adeta klima çalıştırılmış gibi motora yük biniyor.

Daha önceki aracımda klimanın devreye girmesi ancak belli sıcaklık derecesinin altına ayarlandığında gerçekleşiyordu. 23 yada 25 derece idi sanırım hatırladığım kadarıyla. Bu değerin üzerindeki sıcaklıklarda klima devereye girmiyordu. Ancak yukarında belirtildiği gibi hızlı buğu çözmede ve iç sirkülasyon düğmesine basında klima devreye giriyordu. Bu da sanırım araçtan araca değişiklik gösterebiliyor.

Bir de ısıtma veya soğutmayı çalışırken o anda klimanın çalışıp çalışmadığını nasıl anlayacağız, ben sadece klimayı çalıştırmadan havlandırmayı çalıştırmak istersem ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleme:

hemano5

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yazdıklarımı dikkatle bir daha okurmusun?asla ısıtmaz.klima sadece soğutur.yeni sistemleri maalesef bilmiyorum

merhaba benim corsa da klimayı açıp dereceyi sıcağa çevirdiğimde sıcaklık geliyor bu klimadan değil o zaman motorun sıcaklığı mı aircondition dediğimiz bu klima benim bi,ldiğim hem sıcak hem soğuk hava üfler bilmiyorum yanılıyomuyum?

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba benim corsa da klimayı açıp dereceyi sıcağa çevirdiğimde sıcaklık geliyor bu klimadan değil o zaman motorun sıcaklığı mı aircondition dediğimiz bu klima benim bi,ldiğim hem sıcak hem soğuk hava üfler bilmiyorum yanılıyomuyum?

evet yanılıyorsunuz:)

sıcak için klima kompresörünü çalıştırmanıza gerek yok,gereksiz yere fazla tüketirsiniz..sadece kaloriferi açın,motor ısınınca sıcak hava gelir..

klima sadece soğuk üfler..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Splint klimalar hariç :)

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
en güzeli bence eski Murat 124 lerde bulunan ACS ve SGÜ her zaman number 1
AÇ CAMI SERİNLE :cry:
SIKI GİYİN ÜŞÜME :kop:

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en güzeli bence eski Murat 124 lerde bulunan ACS ve SGÜ her zaman number 1
AÇ CAMI SERİNLE :cry:
SIKI GİYİN ÜŞÜME :kop:

ACS ve SGÜ o yılların en popüler teknolojileriydi zaten;)

hacı muratta kelebek camı vardı ben hatırlıyorum,baya işe yarardı tam açtığınızda..

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
yani:)

ama splint klima corsaya takılırmı üstad yahu:)

tavanda kötü durur hee:)
Adana'daki bir minübüste vardı. İnternette resimleri de yayınlandı. Görüntü olarak da güzeldi :kop:. (Galiba 8000 likti)