Kolon Modifiyesi

Bilgi için eyw ;)

Peki şöyle bi soru sorayım size-sana.
Ana üniteyi değiştirdik, amfi taktık kutu bas takmadık. Tatmin edici ses verir mi? Yoksa illaki iyi ses almak istiyosan bu üçlüyü taktırman gerekir mi diyosun. ( Ana ünite-Amfi-Bass)

Şöyle ki, amfisiz iyi bir ana ünite olursa ünite üzerindeki equalizerdan gayet iyi bir ayar yapılabilir, componentler bassa doyurulabilir.

Şahsen şu an ki aracım corsa d essentia ve arka kapılarda hoparlör yok. Bundan 3-4 ay önce Pionner AVH-2350 almıştım ve ön iki hoparlör bağlıydı.Fakat Orjinal teypden sonra bu ünite aracın orjinal hoparlörlerini öttürdü diyebilirim. Taktıktan 3 gün sonra çalındı oda ayrı birşey.....

Yani sadece ana ünite ile de çözüm sağlanabilir..

Şöyle ki, amfisiz iyi bir ana ünite olursa ünite üzerindeki equalizerdan gayet iyi bir ayar yapılabilir, componentler bassa doyurulabilir.

Şahsen şu an ki aracım corsa d essentia ve arka kapılarda hoparlör yok. Bundan 3-4 ay önce Pionner AVH-2350 almıştım ve ön iki hoparlör bağlıydı.Fakat Orjinal teypden sonra bu ünite aracın orjinal hoparlörlerini öttürdü diyebilirim. Taktıktan 3 gün sonra çalındı oda ayrı birşey.....

Yani sadece ana ünite ile de çözüm sağlanabilir..

Hem güldürdün ( Taktıktan 3 gün sonra çalındı oda ayrı birşey) hem üzüldüm ya. Geçmiş olsun kardeşim.

Şu ana ünite işine sıkıldım şimdi. (orj. ana ünite neden bu kadar desteksiz olabilir ki :( ) Nerden baksan 1000-1500TL'den aşağı yokki totalde 2500TL'ye yakın bi rakam çıkacak gibi :)

Ben o Pionner AVH-2350' i 650 tl ye almıştım, dükkandan sıfır kutulu hatta fiyat hala aynı ama garantisiz.(sonu 50 ile biten modeller garantisiz pionner ürünlerdir)

Şöyle de bir şey var, tamam şuan ses kötü ama teybin kontrolü çok kolay pionner da 3 günde olsa kastım biraz kumandaydı dokunmatikti... 5-6 sene kumandalı pionner ünite kullandım fonksiyon olarak daha düşük olduğu için bu kadar kasmamıştım.

ana üniteyi değiştirmeden corsa D'ye ön kapılarda 16 cm jbl mid arka kolonlar orjinal ve panzot üstünde pioneer oval kolonlar var ve bagajda jbl bass var. amfi 5 kanallı pilippo. en güncel hali bu oldu tesisatın gayet süper bir ses alıyoruz :)

Kutu bas yerine tüp şeklinde olanlardan alabilirsiniz. Daha az yer kaplarlar, camlar kapalı olduğu sürece de iyi sonuç alırsınız.

ana üniteyi değiştirmeden corsa D'ye ön kapılarda 16 cm jbl mid arka kolonlar orjinal ve panzot üstünde pioneer oval kolonlar var ve bagajda jbl bass var. amfi 5 kanallı pilippo. en güncel hali bu oldu tesisatın gayet süper bir ses alıyoruz :)

Muhtemelen bende böyle bişey yapıp tüp bass koyacağım.( kaç watt kaç rms iş görür)

Geri