komponent takmak

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün gece rüyamda komponent montajı hakkında vahiy indi:D:D:D:D

dogrumu yanlışmı paylaşıyorum

şimdi kapıların içinde orginal hoparlore giden kablo var bunun ucundaki soketi kesiyoruz, crossoverin girişine bağlıyoruz sonra aynı çapta başka bir kablo bulup tweeter ucundan vidalayıp tweetere baglıyoruz....gene başka bir kablo bulup speaker yerine vidalayıp hoparlore baglıyoruz.arabada amfi yokkk

Crossoveri de çift taraflı en kaliteli bantla kapı iç sacına iç taraftan yapıştırıyoruz.Öne yapıştırılırdı fakat kapı kartı var...

Doğrumudur bu arkadaşlarım

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
soketi kesip yaptığım bağlantı doğru.
aynı çapta başka kabloya gerek yok.
tweetar ve compun orjinal kablolarını crossoverda ilgili yerlere bağla yeter.kablo yoksa tabi aynı çapta bir kablo kullanman da doğru.
amfin olmadığı için ve comp kullandığın için hem bas sesleri kaybedeceksin hem de compların gereken beslemeyi alamayacak.
ama montaj şeklin doğru.

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teşekkürler oktay hocam

yada bu kompenantları satayım ben,standart hoparlor yerine başka bişey takayım amfisiz sistemde bu dahamı mantıklı

DJMUMMY

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ön Hoparlörlerin Sesi Zayıf Kalıyorsa Düz Hoparlör Takmak Daha İyi Sonuç Veriyor Ben Komponentide Normal Hoparlörüde Denedim Aracımda Şuan Normal Direk Teybe Bağlı Hoparlörler Var. Bu Birazda Tercih Ve Zevk Meselesi....:)

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
amfisiz comp çekilmez:D
standartlarda sorun varsa daha bilinen bir markanın koaksiyel hoparlörlerini al ve kullan.

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm bilgiler çok faydalı oldu teşekkürlerimi iletiyorum herkese

tamam o zaman hazır kasnagım ve opel soketim de var kes biç yapmadan ben orjinal soket için güzel bir hoparlor alayım. 2yol 3 yol arasındaki fark nedir? almışken 3 yol almak daha mı mantıklıdır? önlerle arkalara aynı hoparlorden 2 takım alsak olurmu yoksa arkaların tarzı ve amacı farklımı

teybimi de aldım 40 47um kenwood 2oo tl sıfır aldım iyimi nasıl sizce?

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o zaman 6507C kompenantlarım satılık ilgilenirseniz 100 tl arkadaşlar ben kefilim malzemeye elden çıksın

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
slm bilgiler çok faydalı oldu teşekkürlerimi iletiyorum herkese

tamam o zaman hazır kasnagım ve opel soketim de var kes biç yapmadan ben orjinal soket için güzel bir hoparlor alayım. 2yol 3 yol arasındaki fark nedir? almışken 3 yol almak daha mı mantıklıdır? önlerle arkalara aynı hoparlorden 2 takım alsak olurmu yoksa arkaların tarzı ve amacı farklımı

teybimi de aldım 40 47um kenwood 2oo tl sıfır aldım iyimi nasıl sizce?
orjinal soketi her durumda keseceksin:)
2 çift 3 yollu al.bilinen markaları tercih et.ana üniten de değişmiş.temiz bir ses alırsın.

caliman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
orjinal soket için oktay hocam, opelin orjinal soket-hoparlor kablosunu aldım almanyadan iki çift de hoparlor çerçevesi aldım

3 yollu hoparlorler için verebileceginiz adres varmı yada elinde olan varmı