Komprese binerken silkeleme

Lawyer_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor kompresyon a binerken motor takozlarının eski olmasından dolayı motor ileri geri hareket edecektir ve bu da vites değişirken veya araç komprese binerken beşiklenme olarak kendini gösterecektir.Lpg veya Benzinde aynı durum mevcutsa eskimiş motor özellikle arka motor kulağından dolayı bu sorunu yapar.

Son düzenleme:

nht

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzeri problem bendede var arkadaşlar.
Teknik bölüme yeni bir konu açtım yardımcı olursanız sevinirim.

Ali Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Vuruntu sensörü konusunu araştırın arkdaşlar...

Bazılarınızın çözümü olacağını düğünüyorum...

skydark

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eksoz tıklalı olabilir birde ona baktır orta susturucu son susturucu..

nht

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hala net bir çözüm yok galiba.
Peki Bu konuda şikayeti olanların hepinizde lpg varmı acaba?

Problem sanki tek sebebten kaynaklanmıyor gibi. Bazı arkadaşlarımız bobin değişimi yada buji değişimi ile sorunu çözmüşler.

Soğuk havalarda bende dahada belirginleşiyor. Şuan için bobinden diye düşünüyorum. Ustama gittim tabi genelde öglen hava 20 derecenin üstünde olduğunda silkelemenin neredeyse belirsiz olduğunda; usta tüplü araçlarda olur zamanla böyle şeyler dedi bi 15 km benzinde gitmeyi dene dedi ama işe yaramadı :(

digitman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu tür sorunlar aksda oluşan küçük boşluklardan da olabiliyor. (Yada balata'dan) Güç sistemi üzerindeki herhangi bir boşluktan...

Motor yük hesabını yapıp gazı veriyor, dengeye geldiğini düşündüğü anda boşluk yüzünden yükün negatife düştüğünü düşünüyor (kompresyon) aniden gazı kesiyor. sonra aks sıkışınca tekrar arttırıyor ve dengesini bulamıyor bu yüzden düşük frekanslı rezonans durumu oluşuyor.

Saygılar,
Umut

magic_ksk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bobin değiştirme, egr değiştirme gibi fiyatlı işlemler yaptırmadan önce motor arka tork takozuna baktırın kopuksa değiştirsin 30-40tl lik bir parça.

genezoos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silkeleme sorunumu çözdüm gibi.....

Herkese merhabalar;

2000 model Opel Astra G 1.4 16v kullanıcısıyım.

1. viteste ilerlerken ayağımı gazdan çekince, araba silkeleyerek (kademe kademe, sallanarak, bir nevi tekleyerek) komprese biniyor.

2. viteste ilerlerken yine aynı şekilde, ayağı gazdan çekince silkeleme oluyor.

Diğer viteslerde, vites yükseldikçe bu sıkıntı azalıyor, fakat çok az da olsa hissediliyor.

Yani sonuç olarak araba komprese binerken sallantılı şekilde, silkeleyerek biniyor.

Bu sıkıntıların çözümü için;
- EGR valfi değişti
- Enjeksiyon temizliği yapıldı (cihaza bağlanarak)
- Kelebek temizlendi

ancak sıkıntı azalsa da tam olarak geçmedi.

Düşünceleriniz için şimdiden teşekkür ederim,

Kazasız belasız...

arkadaşlar bendede aynı sorun vardı ne yaptıysam çözememişlerdi fakat bugun sanayiye götürdüm motorun arkasından çıkan hortumun çatlayıp yırtıldığını farkettik hortumu basınca araba stop eder gibi oldu deiştirdim şuan bi sorun yok gibi görünüyor. motorun arka tarafında sorduğuma göre basıncını ayarlayan bi kutu var ona takılan hortum yırtılmış onu deiştirdim sadece 1 tl ye hallettim umarım sizin sorununuzda çözülür. arabam astra g 2000 model gaz verip ayağımı gazdan çekince rahatsız edici bi şekilde titreme yapıyordu. gazda ve benzinde yapıyordu şu an problemim çözüldü gibi inşallah sizinde çözülür 4 aydır bu sıkıntıyla uğraşıyordum....