konsoldan gelen ses

astra5766

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar arabam 2011 astra classic III. Arabanın ön konsulundan, yani teybin ya da hava kanallarının oradan özellikle biraz bozuk olan asfalta girdiğimde bir çıtırtı sesi giliyor yani çok hafif bir ses ama ben oldukça rahatsız oluyorum ve o sesi her zaman duymaya başladım arabama binince müzik açsam dahi o sesi duyuyorum. Takıldım ya !!! bilgisayarın yada teyp kısmının oraya bastırınca kesiliyo gibi. Havalar ısınınca geçer mi ya da baska bir tavsiyeniz var mı. Servis de bulunduğum yerde yok. Şimdiden teşekkürler...

gülüyorum tabi hemen hemen tüm astralarda var o çıtır çıtır ses kesemezsiniz

bizim vectralardada var bende çok takıntı yapmışdım meğerse tüm opellerde bu çıtırtı takırtı tukurdu sesleri ara ara bozuk yollarda yada araç soğukken genleşme yüzünden oluyormuş..

Ben takıntılı biriyim zaten teybin oradaki plastiklerden yapıyor adım gibi biliyorum ama ne gelir elden varsa bilen keselim sesi

araç soğukkken ısınıyorya ısınırken ordaki plastik parçalar v.b genleşiyor o çıtırdı takırdı tukurdu çoğu zaman ondan oluyor genelde kışları ben ara sıra duyuyorum yazın hiç gelmiyor..

ewet bende de geliyor.bunun için servise gidiyorum bişeyler yapıyorlar ama bu seferde heleki soğuk havalarda başka yerlerden ses gelebiliyor.özellikle yol bilgisayarı ekranının çerçevesinden, ve varsa yağmur sensörünün olduğu yerden ses gelebiliyor.ben yol bilgisayarının çerçevesinden gelen sesi serviste yaptırdım fakat diğer ses çok bozuk ayarsız yollarda halen geliyor.müzik sesini açmak en iyi çözüm.

arkadaşlar bu sesler sadece opellere özgü değil.arkadaşım 2011 fiesta aldı 10 gün içinde 3-5 yerinden ses geliyor diye şikayet etti.ses gelmesin diye kelebek camının orayı gazete ile sıkıştırmış.başka bir arkadasım yine 0 honda aldı.ses yüzünden gide gele servis ustalarını bıktırdı.yine sıkıştırdığı bir usta eğitim için japonyaya gitmiş.ordakilere sormuş."kapılardan, konsoldan gelen sesleri nasıl çözüyorsunuz?" diye.ustalar sorulara anlam verememiş.çünkü oradaki yolların kaliteli olmasından dolayı araçlardan ses gelmiyormuş.bu yollar bu şekilde bozuk olduğu sürece daha çoook ses gelir.dua edelimde yollardan kaynaklı kaza yaşamayalım.ben sese razıyım...

corolla ile focusta kapı çıtası direklere sürtüp gıcırtı yapıyor o kadar ki yanii.....
halinize şükür edin

Geri