Krank mili sensörü

aliserdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dostlar daha önce bu sayfalarda opel corsa(99 model) arabamla ilgili bir problemi
paylaşmıştım sorun marş basıyor ama araba çalışmıyor, uzun veya kısa bir yola gittiğimde arabayı söndürdümde arabayı tekrar çalıştıramıyorum demiştim son zamanlarda da araba iyice kronikleşip 5 dakika çalıştıktan sonra sönüyordu ve tekrar marş basıyor ama ateşleme olmuyordu
arabayı servise götürdüm bilgisayara bağladılar krank mili sensörü değişecek dediler bunun içinde sipariş vereceklerini sölediler nedir bu krank mili sensörü bana biraz ne alaka dedirttirdi siz nedersiziniz?

Aynı sorunu bede yaşadım sabahları hiç çalışmamaya başladı tech2 ye bağladık oksijen sensörü gösteriyordu değişdik.Bu gün yine çalışmadı arıza lambası yandı götürdüm servise bu seferde krank sensörü çıktı uyuz oldum valla bu sensör işine.

Krank mili sensöründen olabileceği gibi "main relay" yani ana röleden de yapabilir.Krank sensörü ucuz bişey olmadığı için emin olmak gerekir.

corsalarda krank devir sensörü krank ksnağının dışında olduğu için eğilmiş olabilir tam okuyamaz ve çalışmaz çalışmadığı anda tech 2 yi bağlayıp okumak lazım rpm sinyali alıyomu almıyomu ancak o zamn karar verilebilir yada arıza kodunu kaydetmiş olması lazım rpm sinyali yok diye

arkadaslar bu krank devir sensoru arizaliise arabada gaz yememe gibi bir sorun yapabilirmi, tesekurler

arkadaslar bu krank devir sensoru arizaliise arabada gaz yememe gibi bir sorun yapabilirmi, tesekurler
yapmaz. krank sensöru arızalı olunca stop etme veya çalısmama veya cok geç çalısma gıbı sorunlar olur. krak devır sensöru dırek olarak ateşlemeyi etkıler ya ateşlemeyi keser yada kesmez

bunu arada bir yapar yine düzelir mi yada sürekli mi yapar?

bu krank devir sensörü, debriyaja basınca rölantide düzensizlik de yapar mı? stop edecekmiş gibi olur mu araç?

ben de aynı sorunu yaşadım.2 servise gittim.biri krank sensörü dedi.diğeri ateşleme bobini dedi.Mantığıma yatan ateşleme bobiniydi.onu değiştirdim ve 2 aydır hiçbir sorunum yok şükürler olsun.

Geri