Kurum temizleme::,nerede, ne kadar, nasıl??

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tekleme probleminden muzdaribim, foruma da bir kaç yazı yazmıştım evellice.
Carbon Clean işe yaramamıştı

Sonunda karar verdim, kurumlardan kurtulmak için motor kapağını açtıracağım.
Dikkat etmem gereken bir husus var mı ? Daha önce yaptırmış olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim.
Birde bu işlem ne kadara maal olur ? Servis öneriniz var mı?

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
farlara ampül duyu almak için gittiğim bir yerde tesadüfen bu işlemi yapıyorlardı başka bir araca, beklerken sordum nesi var bunun neden açıldı motor diye, kurum temizliği yapıyoruz dedi, z motorlarda özellikle çok olur dedi, benim araba da 130 a dayandı dedim lazım mı yaptırmak yok x motorda açtırmana gerek kalmaz böyle kurum yapmaz dedi, iyi dedim bu iş kaça patlıyor sahibine, o da ekstra bişey çıkmazsa 750-900 arasında bir maliyeti olur dedi. kolay gelsin dedim işimi bitirip çıktım, ama özetle kullanacakları en fazla 200-250 liralık malzeme, işçilik bu konuda çok önemli, parçalara yüksek yazıp göze batmasın diye biraz daha düşük işçilik yazıp ne tutturabilirsem düşüncesi var genelinde, kolay gelsin geçmiş olsun..

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
farlara ampül duyu almak için gittiğim bir yerde tesadüfen bu işlemi yapıyorlardı başka bir araca, beklerken sordum nesi var bunun neden açıldı motor diye, kurum temizliği yapıyoruz dedi, z motorlarda özellikle çok olur dedi, benim araba da 130 a dayandı dedim lazım mı yaptırmak yok x motorda açtırmana gerek kalmaz böyle kurum yapmaz dedi, iyi dedim bu iş kaça patlıyor sahibine, o da ekstra bişey çıkmazsa 750-900 arasında bir maliyeti olur dedi. kolay gelsin dedim işimi bitirip çıktım, ama özetle kullanacakları en fazla 200-250 liralık malzeme, işçilik bu konuda çok önemli, parçalara yüksek yazıp göze batmasın diye biraz daha düşük işçilik yazıp ne tutturabilirsem düşüncesi var genelinde, kolay gelsin geçmiş olsun..
bana fiyat çok yüksek ve gereksiz geldi

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
bana fiyat çok yüksek ve gereksiz geldi
valla bana da öyle ama adamın söylediği bu ekstra çıkmamış hali yani... sibobu gaydı derken nerelere gelir bilinmez...

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
500 600 daha konsa motor yapılır arabaya :D carbon clean iyidir bence.
deniz yanlış mı hatırlıyorum bilmiyorum ama yakın bir zamanda sen mi yaptırmıştın, fiyat konusunda tahminler yürütmüştük, beklediğimden çok daha düşük bir fiyat çıkmıştı, iş ustada biter abicim, parçalar bişey değil yoksa...

the_boss

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün opel kızıltoprağa bıraktım. 600 lira civarında fiyat çıkardılar(asıl fiyat motor açıldıktan sonra dediler, ama üç aşşa beş yukarı.)

işin ehli insanlar gibi geldiler, bende artık araba mevzusundan çok sıkıldığım için bıraktım.

umarım iyi yapmışımdır. Bu servis hakkında tecrübesi olan var mı?

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
işte bi 100-150 eklenir ona iş bitiminde... yine 750 ye dayanır...

ahmet0618

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim araç 2003 opel motor z harfiyle başlıyor...98 bin km de...aracımda tekleme var acaba kurum temizletmek mi gerekir...