Lanet Pis Gaz

daf95xf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ekogaz sıralı sistem takılı,2-3-4 veya 5.vitesle giderken frene basıp aynı viteste gaza basınca ileri geri silkeliyor ve bu 1 aydır canımı fena halde sıkmaya başladı.Önce bujiler değişti,sonra buji kablosu,olmadı ateşleme bobini değişti.Sonra EGR valfi temizlendi gene aynı.LPG'ci sorun yok diyor,tamirci de sorun LPG'de diyor.Benzinde hiç sorun yok.Nette gördüğüm kadarıyla bu bir çok kişide aynı sorun var ve kimse de net çözümü bilmiyor.Benzinden tasarruf edelim derken LPG arızaları yüzünden verdiğimiz paralar daha fazla.400 tl masraf yaptım yok yere,sorunum düzelse gam yemem.En son LPG'yi çıkarıp patlatmayı düşünüyorum vallaha yeter :(

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Bir Sıralı sistem markası var (aslında artık yok). Yetkililerinden biri 2008-2010 arasında bu işler yüzünden hapis yattı. Bir avrupa markasının kırılmış kopyası ile yaptığı kopya mallarına el konulup pazarda haraç mezat satıldı. Sonra o markayı alanların vay haline. İşte bu tip kitler var. Sorunları bitmez. İyi web siteleri yapmaları onların kaliteli ve temiz olduğunu göstermez. 500 dolar verene fıstık gibi site yapıyorlar. Hangi marka olduğunu sormayın söylemem.

http://forum.donanimhaber.com/m_31965323/tm.htm

Son düzenleme:

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
landirenzo kullanıcısı olarak her sorana ısrarla landirenzo öneriyorum,ama insanlar 300-400 liradan kaçıp sonrasında 300 lira ek masraf ve sürekli sorunlarla karşılaşıyorlar...zaman zaman benzinde kullandıktan sonra lpg araçlar için büyük nimettir,bakımları yapılmalı ve kaliteli kit takılmalı sadece....

oguz006

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ekogaz sıralı sistem takılı,2-3-4 veya 5.vitesle giderken frene basıp aynı viteste gaza basınca ileri geri silkeliyor ve bu 1 aydır canımı fena halde sıkmaya başladı.Önce bujiler değişti,sonra buji kablosu,olmadı ateşleme bobini değişti.Sonra EGR valfi temizlendi gene aynı.LPG'ci sorun yok diyor,tamirci de sorun LPG'de diyor.Benzinde hiç sorun yok.Nette gördüğüm kadarıyla bu bir çok kişide aynı sorun var ve kimse de net çözümü bilmiyor.Benzinden tasarruf edelim derken LPG arızaları yüzünden verdiğimiz paralar daha fazla.400 tl masraf yaptım yok yere,sorunum düzelse gam yemem.En son LPG'yi çıkarıp patlatmayı düşünüyorum vallaha yeter :(

Ateşleme sisteminin parçalarını değiştirmişsin ama düzelmemiş, lpg enjektörlerine baktır, olmadı birde kelebek boğazı ve rolanti ayarlayıcısı temizliği yaptır belki düzelir.ama bu sorun çok can sıkmaya başladı,kesin çözüm getiren bir kaç kişi var ama onların çözüm yolu bizde olmuyor.hayırlısı inşallah çözeriz arızayı.

hasanbilgili

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sayın arkadaşım, ben bu tür sorunla skoda oktavia da yaşadım 2.el almıştım yetkili bayii geceleri uyku girmedi aylarca uğraşıldı sorun teknik servisleri çözemedi aracı iade ettim mecbu aldılar kendileri bana sağlam teslim etmediğinden, şimdi soruna gelince
lpg gerçekten lanet gaz değil onu o hale getiren sahtekarlığı düzgünlük sayan üreticileri ya da satıcıları, nedenler:
1- kötü lpg tesisatı işçiliği
2- kötü enjektörler
3- kötü ya da katkılı gaz
4- aracın beyin (ecü) sü

sondan başlarsak; arac ilk çalışmada benzin pompalar yapılmış kalibrasyon ayarlarına göre de devamında gaz pompalar aracla gezdiniz sonra stop ettiniz araç gazla stop etti
zamanla beyin komut göndermede kararsızlık yapıyor zengin-fakir karışımları ayarlayamıyor ve teklemeler, sallantılı çalışmalar, soğuk motor çalışmaması vs. sorunlar baş gösteriyor. bu sorun da çözüm önerisi yüzde 90 en kaliteli bir lpg duayeninden:
tam bir depo benzin kullanılacak hiç bir şekilde lpg kullanılmadan örneğin 500 km vs. sonrasında lpg kaliteli usta ve ekibi tekrar bir ayarlama yapacak sonra sorunsuz binilecek
2- daha önce yazanlar da olmuştur katkılı gaz ilk etapta güzel götürür hatta km farkı da ortaya olumlu olur ama içinde ki katkı maddeleri enjektörlere zarar verir sonrası sizin de yaşamaya başladığınız sorunlar çözüm: katkılı gazdan ve tespit ettiğiniz kötü gaz istasyonlarından uzak durmak
3-bazı markaların yerli-yabancı ustalar iyi olsa da ürünler kötü ve hemen her araca uyum sağlar diye takılıyor ama uyum sağlamadığı yine sizin de benim ya da başkalarının yaşadığı gibi tespit ediliyor. çözüm :paraya kıyıp araç markanız ve lpg kit markaları ile ilgili internet araştırması yapıp en uygun sistemi takdırmanız, enjektörler en önemli kısımlarından
4-iyi işçilik tesisatı aracın içerisinde en uygun ortamın seçilmesi, gaz dağılımına ısınmaya vs. her türlü tehlikeye karşı dikkatli donanım döşenmesi ve de en önemlisi sorun lpg diyen ustaların genelde haklı çıktığından yola çıkarsak, lpg ciye gidildiğinde size değiştirilen ürünlerin değiştirilmeden benim yukarıda bahsettiğin yönlere ağırlık verilmesi
ile başlangıç yapılırsa daha mantıklı olur kanısındayım bunlar yaşadığım tecrübeler ve bana ait olmayan usta uzman ve kaliteli yöneticilerin tespitleridir

saygılar

daf95xf

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar sorun LPG'de değilmiş.Buji bilmem nesinde bir şey kaçırıyormuş o yüzden ileri geri sallanıyormuş araç.Şu an sorunsuz,teşekkürler hepinize