Lastik Basınc Sensörü

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Slm Arkadaslar,
Havalar sogudu :( yine basladı sabahları ilk harekette sol ön lastik basınc uyarısı veriyor :mad: biraz gidip kontagı kapatıp tekrar acarsam gelmiyor..Ama her sabah geliyor hemen hemen..:mad:
Lastik basıncını 36 yaparsam gelmiyor :confused:ama 36 nın altında basıclarda yapıyor..Malum soguklarda da 36 baya sert oluyor..:cool:Ayrıca uyarıda neden 00 bar diyor???
Lastikler yeni ve aynı marka model..
Konuyla ilgili tavsiyelerizi yada bunun bir ayarı varmı vb..Bilginizi paylasırsanız sevinirim..13770296_10210519334730398_4080034829833294483_n.jpg

Son düzenleme:

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ayrıca neden 00 bar gösteriyor diye sormustum !!:confused::confused: Arac durunca 00 bar hareket halindeyken 1,9 bar gösterio yani basınc ölcer calısıyor ama (1 bar = 14.50326 psi. dir.) 28psi görüo neden az görüyor anlamadım..

Galiba sistem (2,2 bar 32 psi ) set li altında uyarı veriyor..Bu set degeri degiştirilebiliyormu??

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Ayrıca neden 00 bar gösteriyor diye sormustum !!:confused::confused: Arac durunca 00 bar hareket halindeyken 1,9 bar gösterio yani basınc ölcer calısıyor ama (1 bar = 14.50326 psi. dir.) 28psi görüo neden az görüyor anlamadım..

Galiba sistem (2,2 bar 32 psi ) set li altında uyarı veriyor..Bu set degeri degiştirilebiliyormu??

Hayır o şekilde çalışmıyor . Diğer lastiklerinize göre referans alır. Önleri önler ile arkaları arkalar ile kıyas yapar . Sol ön lastiğini hata veriyorsa 1.9 da sağ ön 34-36 psi havada olmalı.

Araca ilk hareket vermeden sensör çalışmaz 30km saat üstüne çıktığınızda sensörler çalışmaya başlar ve en fazla 30sn içinde ekrana bilgi akışı olur, bu durumdan 0.0 olarak gelir, bu durumda sadece DDS çalışır yani lastik çapları arasındaki farkı ABS sensöründen aldığı bilgi ile karşılaştırır ve ekrana uyarı verir.

TPMS değerli bir özelliktir , çalıştırmak yerine iptal etmek çok saçma ... ayrıca havaları dengelemenize rağmen hala daha uyarı veriyorsa öğrenme işleminin tekrar edilmesi gerekmektedir .

Kolay gelsin

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracım elegance oldupu halde yok 2008 lere koyulmamış.asla kapatmayın derim 2000 km yol yaptım sol arka teker de hava yarıya kadar düşmüş neredeyse dikkatsizlik işte farketmemiştim araba neden gitmiyor diyordum.
Üstte altın değerinde bilgiler mevcut serviste bile bulamazsınız çalıştırın kullanın sensörlerinizi

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayır o şekilde çalışmıyor . Diğer lastiklerinize göre referans alır. Önleri önler ile arkaları arkalar ile kıyas yapar . Sol ön lastiğini hata veriyorsa 1.9 da sağ ön 34-36 psi havada olmalı.

Araca ilk hareket vermeden sensör çalışmaz 30km saat üstüne çıktığınızda sensörler çalışmaya başlar ve en fazla 30sn içinde ekrana bilgi akışı olur, bu durumdan 0.0 olarak gelir, bu durumda sadece DDS çalışır yani lastik çapları arasındaki farkı ABS sensöründen aldığı bilgi ile karşılaştırır ve ekrana uyarı verir.

TPMS değerli bir özelliktir , çalıştırmak yerine iptal etmek çok saçma ... ayrıca havaları dengelemenize rağmen hala daha uyarı veriyorsa öğrenme işleminin tekrar edilmesi gerekmektedir .

Kolay gelsin

Şükrü bey ,öncelikle tesekkür ederim verdiğiniz degerli bilgilerden dolaayı.
ögrenme işlemi ne demek bunun için ne yapmam gerekiyor???:confused::confused:
Bunu neden soguk havada günde bir kez sabah ilk harakette yapıyor??Havalar sıcak iken hic görmedim??

Son düzenleme:

vectra fırat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sistemde her hangi bir arıza yokmus..Arıza bendeymiş:):)
Lastik jantın yanındaki pislikten ötürü hava kacırıyormus ..Lastik degişimlerinde diger lastiği takmadan lastik yanagının janta oturan kısmı temizlenmesini tavsiye ederim..

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Düzgün çalışan lastik basınç takip sistemi en çok işe yarayan yardımcı sistemlerden biridir.

Otomatik yanan far, yağmur sensörü gibi ıvır zıvırları standart donanımlarda yaygınlaştıracaklarına bunu koysalar daha çok hayat kurtarır.

Carisma70

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben 2 ay önce 400 TL. para verip lastik basınç sensörü aldım.yani iptal edilecek bişey değil
önceden pahalı diye vazgeçmiştim daha sonra sol ön tekerin havasının yarı yarıya düştüğünü farkettim. düşünmeden aldım artık. yolda kalmaktan iyidir. (daha öncede lastik yüzünden yolda kaldım, eğer lastik sensörü olsaydı erken müdahele ile kurtulabilirdim. yolda kaldığımamı yoksa patlak lastik üzerinde gitmek zorunda kalıp lastiğin çöpe gittiğine mi yanayım bilemedim)