Lastik Parlatıcı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan sezo33
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
arakdaşlar ben coca cola ile parlatıyorum sıfır lastik gibi oluyo simsiyah:)

Arkadaşlar
1.Arap Sabunu
2.Cola

Bu 2 madde kadar zararlı birşey olamaz lastiklere :(

Arap sabunu lastiklere suruldugunde belli bir sure sonra lastigin (yanaklarin) catlamasina sebep oluyor. Buna inanmiyordum ama onceki lastiklerimde yaptigim hatayi bizzat kendi gozlerimle gorunce artik daha dikkat ediyorum.

Su anda benzin istasyonlarinda satilan mat torpido parlaticiyi spreyi kullaniyorum. Herhangi bir sorun gormedim. :))

Arap sabunu lastiklere suruldugunde belli bir sure sonra lastigin (yanaklarin) catlamasina sebep oluyor. Buna inanmiyordum ama onceki lastiklerimde yaptigim hatayi bizzat kendi gozlerimle gorunce artik daha dikkat ediyorum.

Su anda benzin istasyonlarinda satilan mat torpido parlaticiyi spreyi kullaniyorum. Herhangi bir sorun gormedim. :))

Tespit çok doğru. +1
Ayrıca araçlarını seven, ilgilenen kişilerin kola yada arap sabunu (!) kullanması çok ilginç gerçekden :eek:

I LOVE COCA COLA taviz vermem ama en fazla 1 hafta sürüyo parlaklığı yeni görüntüsü ise 15 gün falan ne janta zarar veriyor nede lastiğe

Bir çok lastik parlatıcısı denedim en güzel iki tanesi Sarp Deri&Vinil Parlatıcı Koruyucu Jel ve Sonax Jel ;) Sarp daha hesaplı ben onu kullanıyorum su çamur toz hiç birşeyden etkilenmiyor lastiğede arap sabunu gibi zarar vermiyor.

Sarp 200ml Tl (Shell, Po, Opet gibi benzinliklerin marketlerinde var)

Arap sabunu sürenler bence hiç sürmeyin çünkü lastiklere çok zararı var :(

nasıl bir zararı var çürütüyormu, çatlatıyormu vs..

Geri