lastik tamir spreyleri

çok kullanışlı

ben iki kez kullandım, yarılma dışında normal lastik patlamalarında çok başarılı. tüpün içerisindeki basınç bir lastiği şişiriyor zaten ayrıca hava basmaya gerek yok. bir ayrıntı, lastik tamircisinin dediğine göre kullandıktan sonra ilk fırsatta lastiği tamir ettirip içinden bu malzemeyi temizletmek lastik ömrü açısından faydalıymış.

geçen yıl aldığımız orjinal fabrikadan lpg li dacia logan mcv den bir adet kauçuk malzeme dolu tüp ve bu tüpün takılabileceği kompresör çıktı.. stepne yoktu.. ve bir kaç lastikte denedik ve başarılıydı.

iki kütü alip arabaya koycam stepneyi de çikarcam. o koca lastigi bagajda gördükçe içim sıkılıyor

ben teknik konulardan çok anlamam ama
bana göre yine de riskli geliyor
"yarılma dışında faydalı oluyor" deniliyor ancak
sadece cisim batması gibi durumlarda zaten
mini pompalar da iş görüyor, en azından en yakın lastikçiye kadar götürecek derecede işini görüyor.

Ben lastikcilerin "kullandıktan sonra ilk fırsatta lastiği tamir ettirip içinden bu malzemeyi temizletmek lastik ömrü açısından faydalıymış." bu tür açıklamalarına katılmıyorum. Nedenine gelince; duyduğum kadarıyla yeni model bazı lüks araçlarda artık stepne kullanılmıyormuş, onun yerine bagaja bir tane tamir köpüğü koyuyorlarmış, bu malzeme lastiğe zararlı olsa neden kullansınlar ki? Ayrıca bir dergide okumuştum, bu malzeme kullanıldıktan sonra uzun süre etkisini koruyormuş o nedenle ufak tefek deliklerde (çivi girip çıkması gibi) işe yaramaya devam ediyormuş. Bizim çok bilmiş, işinin erbabı olan alim lastikcilerimiz gene yapacaklarını yapmışlar :(.

Bu arada sprey lastiği idareten şişiriyor diye duydum yani jant üzerinden kaldıracak kadar doğrumudur? yoksa lastik basıncını tamamen normal hale getirebiliyor mu?

Bu arada sprey lastiği idareten şişiriyor diye duydum yani jant üzerinden kaldıracak kadar doğrumudur? yoksa lastik basıncını tamamen normal hale getirebiliyor mu?

Iki tipi var kendinden basınçlı tupler, çakmak komprosoru ile basılan tipler kendinden basınçlı tupler idareten sisiriyor ancak komprosorlu olanlar 3-3.5 bar basınç olacak kadar sisiriyor ki bizim araçlarda 2.2 bar (32 hava) yeter bir basinctir

Bende kendinden basınçlı tüp var. Her ihtimale karşı krikoyu arabada tutmak daha mantıklı o zaman arabayı krikoya kaldırırsak sprey lastiği daha iyi şişirebilir. Yada bana öyle geliyor

Bende kendinden basınçlı tüp var. Her ihtimale karşı krikoyu arabada tutmak daha mantıklı o zaman arabayı krikoya kaldırırsak sprey lastiği daha iyi şişirebilir. Yada bana öyle geliyor

aslında kurduğun mantık doğru ancak ben gerek olacağına sanmıyorum boşuna bagajında yer kaplamasın çünkü tüpün içindeki basınç oldukça fazla

Geri