lastik yardım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan irf_ercan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

irf_ercan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 2011 model opel astra marka aracım var 27 binde arabam lastıklerimde çatlaklar oluştu ve değiştirmek istiyorum fakat lastik ebatlarim 215 50 17 fakat bulamıyorum lastikcim ise bana 215 45 17 al diyor fiyat farkı 500 tl bu arada 215 45 17 daha ucuz korkum yakıt yol tutuş ve görüntü nasıl olur

arkadaşlar 2011 model opel astra marka aracım var 27 binde arabam lastıklerimde çatlaklar oluştu ve değiştirmek istiyorum fakat lastik ebatlarim 215 50 17 fakat bulamıyorum lastikcim ise bana 215 45 17 al diyor fiyat farkı 500 tl bu arada 215 45 17 daha ucuz korkum yakıt yol tutuş ve görüntü nasıl olur

Ynt: lastik yardım

Gittiğiniz lastikçide yoktur :) Olmaz olur mu? Lastikçiyi dinleyip lastik ebatlarını değiştirmeyin derim.

turbonet link' Alıntı:
Gittiğiniz lastikçide yoktur :) Olmaz olur mu? Lastikçiyi dinleyip lastik ebatlarını değiştirmeyin derim.
+1905

Bahsi gecen 45 ve 50 sayilari iz lastik yanak yüksekliginin kalinliga orani. 45 olunca , yanak yükseligi 215*0.05=10.75 mm daha düsük olacak.

Bu arabanin yere daha yakin olmasi, lastigin yanal sertliginin artmasi ve sonucunda viraj kapasitesinin artmasi demek.

Fakat bunun yaninda darbeleri emen yükseklik azaldigi icin konfor azalir.Aracin ömrüne olumsuz etkisi olur.

Sonucta orjinalden vazgecmemek lazim, özel bir ihtiyac/sebep yoksa.

Takılır ama konfordan biraz ödün vermiş olursunuz, 205 55 R17 taktırın isterseniz daha konforlu olur. Yanak 45 yapınca tekeri alçaltmış oluyorsunuz, teker ve çamurluk arasındaki boşukta 1-2 parmak açılmış olur.

irf_ercan link' Alıntı:

27.000km lastik nasıl o hale geldi? tahminimce goodyear var aracın üzerinde benim aracım 39.000 km'de bendede çatlaklar var ama çok sıkıntı yaratmıyorsa kullanılabilir. önemli olan lastiklerin diş derinliği.

benim 2011 astra 18 binde orj hankooklar takılu, arkalar aynen duruyor ama önler yıpranmış bende de.

benim 2011 astra 18 binde orj hankooklar takılı, arkalar aynen duruyor ama önler yıpranmış bende de.

Bence fiyat uygunsa 225-45 düşünülebilir, 205-55 de olabilir tabi.

bence ılle bır lastık degısıklıgı olacaksa 225 45 17 olmalı. yanakın ınceldıgını cokda farketmemıs olursun. ve yol tutusunda artar.

Geri