Lise öğrencisi çakıl taşıyla arabamın üstüne isimler yazdı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan omero72
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

omero72

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
https://www.youtube.com/watch?v=InqZmoDRg5I

Yaz yaklaşırken arabayı daha çok kullandığım için sokağa park etmeye başladım fakat liseler henüz kapanmadığı için h.içi günlerde arabayı sokağa park edemez oldum. Sadece 1 gün bıraktım ve öğleden sonra arabanın etrafına kurulan öğrenciler kademe kademe niyetlerini gerçekleştirmeye başladı. Elindeki çakıl taşı ile arkadaşına şaka olsun diye isimlerini kaportaya yazdı. Ondan 5-10dk önce parmağı toz üzerine çocuklar yazar ya "beni yıka" diye o şekilde yazmıştı fakat yazı "i*ne faruk" gibi birşeydi. Orda oturan Superman tişörtlü arkadaşına dedi Supermanlı sonra kalkıp eliyle toz üzerindeki i*ne kısmını sildi ve daha sonra çakıl taşı faslına geçildi. Dikkat edilirse yazıya başlarken ayağı ile tampona basarak koluna destek almaya calışıyor ancak arabanın arka tamponu aşağı doğru eğik old için tutamıyor, kol desteksiz şekilde başlıyor çizmeye. Güvenlik kamerası avi değiştirdiği için takılma sonrası birden geri çekiliyor çünkü o anda ben uzaktan kumanda ile kapıları açtım cıkan ses ile geri cekildi. Yoksa daha devam edecekti neler yapacağı ise belli değil tabi ki.

Daha sonra masa başımdan kalkıp aracı bulunduğu yerden tekrar kapalı otoparka çektim. Bu arabaya aynı sokakta geçen sene sürücü kapısına tekme yemişti, kışlık bot ile göçüğü hala durur, bot olduğu için boyayı kaldırmadı o yüzden yaptırmadım.

Arabayı bu şekilde sokakta bıraksam ve hiç izlemesem kim bilir daha neler yapacaklar.

Vay arkadaş ya okula gitse tahta da problem çöz desen bu bebeye eline tebeşir almaz ama adam o kadar rahat....

Çok geçmiş olsun, Herhangi bir girişimde bulundunuz mu? ailesini bilgilendirdiniz mi?
Yo öyle birşey yapmam cunku öğrencilerin çoğu böyle, veliler, öğretmenler, devlet dururken ben tek başıma uğraşsam gülerler. En iyi çözüm, arabayı gözden uzak yere parketmek. Arabayı cektikten sonra başka araba gelip park etti etrafında kuş uçmuyor, kervan yürümüyor huzur ve sükunet, mis gibi .)

Vay arkadaş ya okula gitse tahta da problem çöz desen bu bebeye eline tebeşir almaz ama adam o kadar rahat....
Ben en çok orada oturan mavi Superman tişörtlüyü takip ettim elinde maskotu sürekli sallayıp duruyordu ve asıl ondan birşeyler bekliyordum ancak o birşey yapmadı.

Aynı yerde normalde hep araba park eder ancak hiç etrafında bu öğrenciler oturmaz. Benim arabayı görünce birşeyler yapıyorlar hep, etrafında durup çeşitli hareketler yapıyorlar örneğin birden aralarında itişip kakışmaya başlıyorlar ve sonra birbirlerini arabaya doğru itiyorlar. Carptıkları zaman da "oha arabayı yamulttun lan" falan diyerek yollarına devam ediyorlar. Benim sürücü kapısındaki göcüğün o şekilde olduğunu tahmin ediyorum.

d5OrmQ.jpg

dayak şart!!!

Bu öğrenciler velileri öğretmenleri ve nihayetinde devlet tarafından eksik bırakılmış kişiler. Arabayı çizmesine o yüzden en büyük tepkiyi vermedim. Arabayı ordan alırken onlara ters bakışım ve arabanın kamera ile izlendiğini fark etmeleri onlara kâfi gelmiştir. Geçen sene kapıya tekme atanı yakalasaydım o zaman dayak veya kavga kaçınılmaz olurdu. Beterin beterini yaşadığım için bu gençlere anlayışlı yaklaşmaya calıştım.

Ancak çiziği yerde bulduğu bir çakıltaşıyla değil de çakı anahtar gibi birşeyle yapsaydı veya farı çizseydi o zaman da kesin farklı olurdu.

şahsen benim arabama oyle bişeyyaparlarken gorsem ne çok küçük olmadığı sürecek cocuk mocuk dinlemem. sacına pasta cilayı sürer kafasıyla arabama komple pasta cila cektiririm.

şahsen benim arabama oyle bişeyyaparlarken gorsem ne çok küçük olmadığı sürecek cocuk mocuk dinlemem. sacına pasta cilayı sürer kafasıyla arabama komple pasta cila cektiririm.

İşte bizim mekan sabit olduğu için de bazı şeyleri yapamıyorum. Yapsam bu sefer mekana belki daha sık gelmeye başlayacak arabayı boş görse intikam için atacak tekmeyi farı kırıp kaçacak. Bu öğrenciler mahalledeki arabaların cogunu yamultmuş, far ve dikiz aynalarını kırmış sabıkalı grup.

Bazen sessiz kalmak en iyisi , bundan.daha beter bir olay sonucu karsi tarafa dava actim ve karsi taraf icip icip kapimin onunde havaya ates ettiler . en iyisi arabayi saglam bir yere park etmek. Bu islerin sonu yok cunku birileri ölene kadar devam eder...

Bazen sessiz kalmak en iyisi , bundan.daha beter bir olay sonucu karsi tarafa dava actim ve karsi taraf icip icip kapimin onunde havaya ates ettiler . en iyisi arabayi saglam bir yere park etmek. Bu islerin sonu yok cunku birileri ölene kadar devam eder...

Arabalara çizmekten zevk alan kişilerle uğraşılmaz. Elalem 1 Milyon liralık Mercedes alıyor bu sorunları yaşamıyor cunku erişilemeyen yerlerde park ediyorlar.

Geri