Lise öğrencisi çakıl taşıyla arabamın üstüne isimler yazdı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan omero72
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
"lan olum andırgıranttaki araba !" olduğu için konumuz, normaldir böyle çizikler. Benim gariban leon'un bile, arka sileceğini kırdılar, ön çamurlukta tekme var, sol ayna gevşek, kaputta "çekme lan buraya hayvan" yazdılar tebeşirle, hem de koca koca insan?lar, bu tür durumlarda medeniyet kenara bırakılıp şiddete başvurulduğunda Afyon gibi bi şehirde ya yaralama ya ölümle biten durumların sayısı fazla.

"lan olum andırgıranttaki araba !" olduğu için konumuz, normaldir böyle çizikler. Benim gariban leon'un bile, arka sileceğini kırdılar, ön çamurlukta tekme var, sol ayna gevşek, kaputta "çekme lan buraya hayvan" yazdılar tebeşirle, hem de koca koca insan?lar, bu tür durumlarda medeniyet kenara bırakılıp şiddete başvurulduğunda Afyon gibi bi şehirde ya yaralama ya ölümle biten durumların sayısı fazla.

Aslında olayın bu kadar yaygın olması uygulanan politikaların, toplanan vergilerin insanların genel refahı için harcanmamasının da sonucu.

New York'ta meşhur Harlem mahallesi vardır, zenci, hispanik ve diğer bastırılmış grupların yaşadığı yerde park edilen arabaları çizik, üstüne sprey boya sıkma camlarını kırma gibi hareketler bilinir hep. Türkiye'de o yolda.

Almanya'da böyle bir durum yok cunku en fakir kişilerle en zenginin cocugu aynı şartlarda eğitim görür ve iş hayatında denge vardır. Orada en kafası bozuk kişiye bile kamerasız korumasız arabayı çizdiremezsin, istemez çünkü.

Benim 2000'lerdeki ilk arabam olan Peugeot'ta yağmurlu bir akşam sokaktan caddeye çıkarken yayanın biri uçarak yan kapıya tekme atmıştı "dönme dedim lan" diye bağırarak! Olayı anlamadan yola devam ettim tekmeden oluşan kocaman göçüğü ertesi gün fark ettim.

Hocam yanlış hatırlamıyorsam yağ konununuz vardı yağ kapağını açık bıraktım bayağı aktı diye .Bu kadar aracinizi seviyorsuzun.Doğru veya yanlış yaptınız diyemem ama iyi sabır valla.Sizin yerinizde olsam o ...lara 9.000 RPM cevirtirdim.Rotarye selamlar :) allah kaza bela vermesin

Helal olsun göz göre göre iyi sabretmiş siniz. malisef bir sonraki adımı düşünerek hareket ediyoruz, siz o çocukları dövseniz onlar daha sonra arabaya daha büyük zarar verecek. Ancak iyiler kötülerden daha fazla cesur olmadığı müttetçe bu tür olaylarda bitmeyecek.

geçmiş olsun erkek lisesi tarafları mı oralarda park etmek riskli bir çok lise var birde araçlara zarar veren suriyeliler var

Hocam yanlış hatırlamıyorsam yağ konununuz vardı yağ kapağını açık bıraktım bayağı aktı diye .Bu kadar aracinizi seviyorsuzun.Doğru veya yanlış yaptınız diyemem ama iyi sabır valla.Sizin yerinizde olsam o ...lara 9.000 RPM cevirtirdim.Rotarye selamlar :) allah kaza bela vermesin

Hm evet özellikle 2 sene önce baya bir konum vardı fakat konu tam o şekilde
değildi, yağı çok fazla doldurmuştum o yüzden normal devirde dahi yağ hava filtresine kadar gelmişti, büyük ihtimalle o konu olabilir.

Bu olay karşısında tam doğru birşey yapabilmek zor, dediğiniz gibi. "Çakıltaşı" olmasından kurtardı genç vatandaşımız. 18- sonuçta hata veya yanlış payı farklı. Ayrıca sinirlenip dayak veya başka birşeye başvurmam güç kullanımı açısından da çeşitli sonuçları olan birşey.

Ve evet rotary bambaşka birşey, 10bin devre çıkarttığım oluyo bazen ki bu araçlarda arasıra yüksek devirlere çıkartmak tam yağlanma açısından tavsiye edilen birşey.

Helal olsun göz göre göre iyi sabretmiş siniz. malisef bir sonraki adımı düşünerek hareket ediyoruz, siz o çocukları dövseniz onlar daha sonra arabaya daha büyük zarar verecek. Ancak iyiler kötülerden daha fazla cesur olmadığı müttetçe bu tür olaylarda bitmeyecek.

Aslında en iyi hareketi yaptım. Olayın hemen akabinde oraya gittim ve sanki olayı hiç görmemiş bilmiyorumuş gibi tamamen öyle de değil binmeden önce bagaj kapağındaki tozu fark edip üfledim, gördüler öyle araca bindim. Bir ara göz göze geldik sessiz fakat çok ters bir bakışla karşılaştılar. Bu onlara yetti. Hatta diğer şeylerden daha iyi oldu.Kavga ve gürültüden daha çok akıllarına yazıldı. Çakıltaşına sükretsin, eger ki orada çakı veya anahtarlıkla yapsa o zaman iyinin sabrı diye birşy zaten kalmazdı dayak olmasa da ona yakın birşeyler patlardı orada. Ancak iyi ki olmadı, devamı gelebilirdi cunku ve bir yıgın başka sorunla uğraşmak zorunda kalabilirdim. Bu cerceveden bakıldığında çiziklere sessiz kalmam en iyisi oldu.

geçmiş olsun erkek lisesi tarafları mı oralarda park etmek riskli bir çok lise var birde araçlara zarar veren suriyeliler var

Tophane Endüstri Meslek Lisesi tarafları büyük ihtimalle oranın öğrencileri. Suriyeliler henüz buralara uğramıyor. Ancak Suriyeliler gelse o zaman tepkim daha farklı olurdu.TC vatandaşına gösterebileceğim anlayış veya sabrı suriyelilere gösterebileceğimi zannetmem. Aslında zor konular. Ülke ne biçim hallere sokuldu.

Hocam ben olsam aracımı evime uzak da olsa otopark a ceker yururum gerekirse biraz.o videoyu izlerken bile gerildim ve tekrar tapilacagini bilmek cok gergin bir durum

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam ben olsam aracımı evime uzak da olsa otopark a ceker yururum gerekirse biraz.o videoyu izlerken bile gerildim ve tekrar tapilacagini bilmek cok gergin bir durum

aslında kış boyunca bizim apartmanın otoparkında tuttum hep. yanlız işte havalar ısınıp güzelleşince dha cok gezmeye başlayınca hep otoparka koymak zor oluyor. pazar akş öyle bıraktım, pztsi biraz deneme gibi de oldu. yarım gün bırakmaya gelmiyor. Yanlız önemli bir ayrıntı, oraya bazen yine cok güzel başka araçlar da park ediyor örneğin 5 serisi BMW, değişik Audi falan ancak onlara da hiç bakan olmuyor ben park edince oluyor.

İyi sabretmişsiniz. Doğru olanı yapmışsınız. Ama şahsen aynı sabrı gösteremezdim.

Zamanında da gösteremedim ve ''Sen görürsün, arabanı çizeceğim!'' diye milletin içinde beni tehdit eden liseliyi okul dışına çıkarıp 15 dakika temiz dövdüm. Avuçlarım acıdı, elimden kimse alamadı tabir-i caizse.

Yapmasam daha iyiydi ama kendimi tutamadım.

O zaman bekardım, şimdi olsa aynı şeyi yapmam. Siz doğru olanı yapmışsınız. Geçmiş olsun.

Bu sokakta kalırken değiştirdiğim 4. aracım ve her biri bu veletlerden nasibini aldı.

2000'lerin başında Peugoet'umun sol ön camurluğu göçmüştü ancak olayın bu öğrenciler tarafından yapıldığını tahmin etmediğim için herhalde ben carptım veya kamyonun teki dokundurdu diye düşünmüştüm . Yaptırdım ve araç pırıl pırıl oldu fakat cok geçmeden aynı yerde yine bir göçük oldu fakat ben hala uyanmadım. Bu sefer de araçla dağlık bölgeye çıkmıştım orada olmuştur dedim ve hatta peugeot ta ama ince sac kullanıo diye düşünmeye dahi başladım .) O Peugeot'ta sol ön camurluk 2 kereden fazla bu şekilde göçtü, rekor onda .) Ancak aracın kapı üst direklerinde tam yumruk büyüklüğünde boyayı kaldırmadan oluşmuş göçükler de vardı onları sokakta birileri yapmıştır diye düşünüyordum ki doğrusu oydu. O göçükler tavan tarafında old için yaptırmadım sonra aracı zaten öylece sattım.

Sonra aldığım Fordda ise sol dikiz aynası kırıldı ki kırılma sesini duyduktan 1-2 sn sonra pencereye koşup yapanları gördüm. Öğrencilerdi, 2-3 kişi koşarak uzaklaşıyord. Hemen binadan katları inip sokağa çıktım fakat kaçmışlardı yakalayamdım. O ayna kıranı yakalasaydım cocuktu yasaydı falan dinlemeden herhalde baya döverdim. Kan da çıkabilirdi. Sonra o aynayı bir türlü yaptıramadım. Fordun parçaları Almanya'dan geldiğii için pahalıydı 250'den başlıyor 400'e kadar çıkıodu masraf. Amatörce yapıştırdım ve yıllarca öyle yamuk kaldı.

Geri