lpd de titreme

hitonbul28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
lpg de titreme

Arkadaşlar arabam astra h 1.6 twinport elegance. Üzerinde omvl marka lpg var. Araç alt devirlerde sabit hızla giderken sürekli titreme yapıo. En son kayseride ayar yaptırdım. Usta bi türlü halledemedi. Enjektörlerin aracı yeterince besleyemediğini söyledi. Ve enjektörlerin içerisinde meme varmış sanırım onları çıkarıp ayar yaptı. Arabada 1-2 gün o titreme olmadı. Fakat tekrar başladı. OMVL markasına bakan GİRESUN a yakın bu işten anlayan biri varmı? Ve sizce bu sorunun nedeni ne olabilir?
Bu arada benzinde bu sorunu yapmıo. Bobin ve bujiler yeni değişti.

Son düzenleme:

__PraMiT___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
buji kablosuna baktırdın mı?
lpg de silkeleme buji-buji kablosu ve bobinden olur diye biliyorum. o silkeleme benim araçta da vardı. usta buji kablosu ve buji dedi sadece bujiyi değiştirdik araba kendine geldi.

crazy006_206

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabadan fazla anlamam ama bu motorlarda buji kablosu var mı ki
:confused:abi sen ne yaptın..
sanayiye yada servise giderken eşten dosttan bu işlerden anlayan birini götür yada tanıdık varsa şaşmayın..
benim araçtada aynı problem var ama sanırım bujıden değil çünkü yeni değişti sadece ilk calıştığında giderken alt devirde yapıyor ve dedğiniz gibi tüp yada benzin farketmiyor bende zaten sabah soğukta tüpe geç geçiyor..
sanırım buji kablolarından olabilir..

adil_adil

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
forumları okusanız sorunun tek tırnak buji ile cozulecegini anlardınız.

bunu burdan ogrenmezsen buji buji kablosu bobin lpg enjektörleri ve envai çeşit parca değiştirirler yine de olmaz.
bu problem lpg de kronik derler :)

hitonbul28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
adil_adil "forumları okusanız sorunun tek tırnak buji ile cozulecegini anlardınız." bu kadar kolay mı?
Ya arkadaşım ben bu işten anlamayan biri değilim. Bobinleri değiştirdim. Bujiyi lpg dönüşümünden hemen sonra tek tırnak olarak değiştirdim. Kalibrasyon ayarlarını yeniden yaptırdım. Fakat yine de düzelmedi. Keşke dediğin gibi bujiyle hallolsaydı

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:confused:abi sen ne yaptın..
sanayiye yada servise giderken eşten dosttan bu işlerden anlayan birini götür yada tanıdık varsa şaşmayın..
benim araçtada aynı problem var ama sanırım bujıden değil çünkü yeni değişti sadece ilk calıştığında giderken alt devirde yapıyor ve dedğiniz gibi tüp yada benzin farketmiyor bende zaten sabah soğukta tüpe geç geçiyor..
sanırım buji kablolarından olabilir..

sen ne yaptın bizim arabalarda buji kablosu yok astra g lerde yok en azından x motor 1.6 larda yok

hitonbul28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karabek teşekkürler. Valla öyle yazdılarki ben bile inanıcaktım buji kablosuna. bizim arabalarımızda bobinegelen tek kablo var sadece. 4 bobin bir birine bağlı olduğundan bıobine gelen soketli kablo var. Ve bunun adı da buji kablosu değil

hitonbul28

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu arada crazy006_206 buji kablosu dediğin şeyin resmini bi eklede görelim:kop:

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
OMVL nin Orduda var bi servisi diye hatırlıyorum ben bi sefer konusmustum akıllı mantıklı birine benziyor bi oraya uğra derim