lpg de koku var ?

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arac corsa c 1.4 lpg de yolda gıderken bı anda aracın ıcıne lpg kokusu doluyor gecen bakıma goturdum flıtrenın hortumu gevsekmış onu kelepçe ıle ıyıce sıkıstırdılar kesılır dedık ama koku tank kısmından gelıyor nedenı nedır?
araç şu anda bodrumda lpg de brc marka orda yakında yetkılı bayıı yok ama brc takan bı bayıı varmıs arayıp ogrendım..
gıtmeden once sıze sormak ıstedım başına boyle bı durum gelmıs olan varmı boşuna baska parca degıstırtıpte para bayılmayalım ?

ihmale gelecek birkonu değil kardeşim aman diyim. hemen en yakın lpg montajcısına uğra marka farketmez 5-10 lira ver araç çalışıyorken lpg kaçak kontrolü yaptır.

Mustafa tank kısmında koku gelmesi pey hayra alamet değil. Eğer ki imkan varsa bence tank vanalarını kapa ustaya git kaçak kontrolü yaptır kaçak varsa mutlaka çıkacaktır. Dolum sırasında bu koku varsa normal ama dolum olmadığı halde koku varsa fena.

düşünsenize bagaja gaz dolduğunu elinizi açmak için uzatıyorsunuz eldeki elektriklenmeden dolayı çıtırt diye bir ses, sonrası malum. şuan saatli bir bomba ile geziyorsun nadir doğru söylemiş derhal vanaları kapat ve montajcıya git kontrol ettir:(

ıste oyle bıseyde degıl devamlı bı koku yokkı arac gıderken hızlandıgınızda yapıyor kokuyu o gunde ondan tespıt edemedıler zaten o koku olayınız gaz koku algılayıcısı bı alet ıle aracın her yerıne baktılar sonra flıtre sokulurken oranın gevsek oldugu goruldu sadece acayıp olanda bu zaten gıdıcem dedıklerı yere gostermeye aracı ama ılk sızede sorayım dedım

abı hıc fark etmıyor kı gaz aldıgım yer aklıma bıde şu gelıyor aracı ben arkadsımdan aldım onda boyle bı sorun yoktu aldıktan sonra araca park sensoru takıldı park sensoru kablolarını arka tamponun altında bagaj havalandırma kanalları var ordan gecırmısler havalandırma kanalı kapakları tam kapanmıyor acaba ordan egsoz dan cıkan gaz kokusumu ıcerı doluyor dıyorum abı

Araç durur durumda olsa amenna belki koku gelir ama araç hareket halinde o konunun gelmesi biraz zor ya...

abı ıste bende onu cozemıyorum ya bı turlu nerelre baktım neler yaptım kontrol ettım yok ama gıderken yapıyor nedense ıste

Geçenlerde ben Kırşehir e gidiyordum Kırıkkale de gaz fiyatları ucuz neyde gaz aldım devam köye gittim geldim sonra Hakan ın yanına gittim arabada su kaçağı vardı anam kaputu bir açtık resmen LPG istasyonu kokuyor... hemen LPG servisi var oraya gittim alet ile kontrol ettirdim kaçak yok ama ağır bir gaz kokusu var... anladığım kadarı ile adamında söylediği aldığım gazın kalitesinin biraz dandik olduğu yönünde idi.

Geri