lpg ısı sensörü yardım..!!

LPG konusunda söyleyeceğim eski düzeni bulursan fazla kurcalanmasına gerek yok. Yola devam et derim...;)

eskı duzenı bulmam çok zor cunku 2 kasap lpg ustasına dustum hatta bıtanesı oyle bır lpg cı ıdı kı anlatamam..adamın elınde sopa olsa dovecektı benı o kadar artist..ama sonucta ne oldu zavoli tr ye şikayet ettim saolsunlar 4 4 luk ılgılendıler ve sonuc olarak bugun baktım servisliği elinden alınmıs, bayi listesinde gözükmüyor artık..

peki ısı sensörü araç ısındıktan sonra bir anlam ifade ediyormu? çünkü lpg ısındıkça ecu nun buna göre enjektörlere lpg gondermesi lazım dıye dusunuyorum ama yanlışta olabilir..bunu sağlıyormu yoksa sadece lpg ye geçiş ıçın ısıyı okumak içinmi görev yapıyor?

ecu motor devrini okur ona göre gazı açar yada kapatır. regülatör sadece sistemin düzgün çalışması için motor belli bir ısıya gelince içindeki diyafram gazı açar ve araç lpg ye geçer. regülatör arızalı ise motoru stop edince silindirlere gaz gider. bu nedenle araç ilk çalışmada geç çalışır. gittiğin servisler regülatörü tamir edelim diyebilirler. içinde bi diyafram varmış onu değiştiriyorlarmış ama tam randıman vermiyormuş. yenisi ile değiştir.
benimde aracımda geç çalışma sorunu vardı. regülatörden olduğunu baya bi geç anladılar. sanırım her lpg servisi regülatörün geç çalışmaya sebep olacağını bilmiyor. araç geç çalışınca direk enjektörler kaçırıyor diyip değiştirme yoluna gidiyorlar. benim araçta da direk enjektör diyip değiştirdiler sorun çözülmeyince eskilerini takıp bikaç yere telefon ettiler sonra regülatör değişti sorun düzeldi.
önceki mesajımda yazmıştım tekrardan söylüyorum.senin regülatörün arızalı. regülatör çalışmadığı için aracın 20 saniye sonra gaza geçiyor. ısı sensörü bu nedenle iş görmüyor. regülatör 20 saniye sonra gazı açınca araç lpg ye geçiyor lpg tam yanamadığı için de performansın düşüyor.
bügüne kadar 3 araç değiştirdim. üçüde lpgliydi. lpg performansından bügüne kadar memnun kalmadığım olmadı. sıralı sistem lpg sisteminde aracın performansı benzinli gibi değilse o lpg nin ayarlarında yada bir parçasında sıkıntı vardır.

regulator arızalı olabılır ama ısı sensoru calısıyormu calısmıyormu bılmıyorum cunku ısı sensorunun kabloları kesılmıs vazıyette, calıssada ıs goremez durumda suan

regülatör arızalı olunca ısı sensörü iş görmez zaten. ısı sensörü motor sıcaklığının 40 dereceye geldiğini ve regülatörün gazı açmasını bildirir ama regülatör zaten bozuk olduğundan açıl yada kapan komutlarını yerine getiremez. kabloları keserek ısı sensörünün sinyal göndermesini engellemişler. regülatör değişimi işi çözer. git bir servise değiştirmelerini söyle sorunun % 90 çözülür. çözülmez se söktürürsün

Geri