LPG iyi mi?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan erkan11
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
bugun musterımın 2004 A4 uyle dolasma fırsatı buldum.Ve sonra musterıme arabayla donup dolasınca dedım tupte masallah neguzel oldugunu soyledım zaten benım ısrarlarım uzerıne taktırmıstı ve bana arabanın 165 lıra yaktıgını soyledı ve cok memnun oldugunu soyledı

sakın lpg falan taktırma kardeşim lpg tofaş arabaya yakışıyor bende doğan slx vardı lpgliydi yaz kış süper çalışıodu şimdi vectra c aldım aldığımda üstünde lpg vardı araba geç çalışıo 3-4 marş basmada anca alıyo yani anlıycan opele lpg olmıyo hem opel benzin olarakda ekonomik geliyo bana

Lpg'yi takan usta iyiyse lpg iyidir; usta kötüyse lpg'yle marazı bulursun. :D:)

Kullaniyorum problem yok %40 garanti tasarrur arkadaşlarin dediği gibi montaj önemli iyi olursa sorun yaşamazsi sorun varsa arkasi gelir servisle ev arasi

merhaba,

1997 Model gsi kullanmaktayım, arabayı 2.5 senedir kullanmaktayım, arabamı aldığımda su eksiltmesi yapıyordu.15-20 günde 150-200ml su eksiltiyordu bu aylar geçtikçe yavaş yavaş artmaya başladı geçen sene bu aylarda lpg tartarini sıralı sistem takıldı araca son 2 aya kadar 500gr son 1 ay 1.5 lt su eklemeye başladım, eksozdan su buharı elll tutunca ve genleşme kabını açınca fokurdiyordu, neyse conta yanmıştı farkındaydım, motor açıldı silindir kapağının çürüdüğü söylendi opellerde bu oluyormuş, contanın su kanalları kalmamış neredeyse silindirler ulaşmasına 2-3mm kalmıştı.conta değişti kapak ve siboplar taşlandı sibop lastikleri değişti.bu arada benzin pompamda bozulmuştu.hepsi birlikte 900ytl ye mal oldu ama motor için yaklaşık 750ytl harcadım. bunu anlatmamın sebebi motor ustasının yorumu bu aracı lpg ile kullanmaya devam edersen 1 sene sonra tekrar conta değiştireceğimi söyledi. piston üstü harareti lpgde çok oluyormuş, Opel motorları lpgde performans vermediğini söyledi.yani lpg'den ettiğin kar 1 sene sonra peşin olarak geri ödeyeceksin dedi. forumu incelediğimde lpg memnuniyet kısmında bu şikayetlere rastlamadım. bilgilendirmek amacıyla yazmak istedim...

o kmye değmez bencede, ikide birde taktırdığın yere gidip gelicen ayar için.yorma kendini

arkadslar bizim forumda tüpçü yok mu bi arkadas çıkıp dese ben lpg ciyim garantili sıkıntısız montaj yaparım bizde güvenelim rahat edelim taktıralım gitsin iyi olmaz mı

yok arkadaşım lpg nin garantisimi olur yafff bizimkileride giti peugota taktırdılar dilimde tüy biti yapmayın diye o da serviste 1 hafda sonra motor yedi 9 milyar gitiii :):):) yok garantisi şansınaa

senede 15 bim km nin altında gidenler için lpg ye gerek yok 25 bin km nin altında gidenler içinde dizele gerek yok.bence erken rezervasyonunu yap arabana atla klimanı aç,aslanlar gibi uygun fiyata tatilini yap keyfine bak.

Geri