lpg li araçta yol bilgisayarı

ben de görmedim

MKG' Alıntı:
lpg ile enzin arasına lt olarak % 10-12 aralığında artması lazım...lpg taktırıp taktırmama hususunda ise gerçekleri görelim hesap yapalım öyle konuşalım lpg motor yenilediğinde dahi hesaplı oluyor...ve sonuçta şunuda söylemeden geçmeyeyim ben erzincanda yaşıyorum daha lpg den motor yenileyen araç görmedim...
ben de gör medim, duymadım

ben konuya farklı bir açıdan yaklaşmak istiyorum :)
bizim vectra nın yol bilgisayarında, ortalama tüketim değeri 7.5 lt gibi görünürken, gerçekte 10 lt. araç lpgli. ayrıca araç lpg harcarken, benzin göstergesinde düşüş olmuyor. yani o konuda sıkıntı yok ama nedense tüketimi daha düşük gösteriyor.
bu konu hakkında yorum yapabilecek olan kimse var mı?

yol bilgisayarı aracın beynine göre işlem yapmıyor mu?Eğer öyleyse motorun ECU dan lpg nin ECU ya veri gelene ki kadar geçen zaman da ya da tam tersi zaman da veri kaybı olup bilgisayara bu şekilde mi yansıyor

yol bilgisayarı aracın beynine göre işlem yapmıyor mu?Eğer öyleyse motorun ECU dan lpg nin ECU ya veri gelene ki kadar geçen zaman da ya da tam tersi zaman da veri kaybı olup bilgisayara bu şekilde mi yansıyor

böyle olduğunu pek sanmıyorum. arada geçen süre ne kadar uzun olabilir ki?
sonuçta bu bir elektronik sistem. dakikalarca algılama sorunu yaşayacağını sanmıyorum. benzer bi durumla karşılaşan başka kimse yok mu acaba?
şu da söylenebilir. araç ilk çalışmada benzinle çalışıyor ve sonra lpg ye geçiyor olsa dahi arada geçen sürede en fazla 1 lt yakıt harcasa aradaki bu büyük fark nereden gelmekte? çünkü anlık tüketim değerleri, lpg devrede iken çalışıyor.
kafamı kurcalıyor fena halde. yorum yapabilecek olan var mı acaba?

Ben sadece şunu örnek vereyim:
Benim aracımda benzinde iken anlık tüketimi 0,8 - 0,9 gösteriyor ancak lpg de iken 1,1 - 1,2 olarak gösteriyo rölantide ...
:good:
dün bişey oldu range yazdı 49-48 araç gittikçe düşüyor.Bu benzinle ilgili bişeydi.Çünkü arabaya yeni lpg koydurdum benzin ise azdı.BAzı şeyleri sanırım ortak oluyor lpg ile benzinin benimde aklıma gelmedi degil ama rolanti de ise lpg ölçüyor.Ortalama yakıtı da LPG üzerinden alıyor diye sanıyorum

Son düzenleme:
ben lpg yi fulledim yakıtıda sıfırladım bilgisayar 28.5 gösteriodu araçda 29 lt lpg aldı o farkıda ilk çalıştırma olarak düşünüyorum yani benzin veya lpg de ölçüm farketmiyor

arkadaşın lpg'li skoda fabia'da da motor soğukken 1.1-1.2 gösteriyor, motor ısındığında 0.8e düşüyor. bunun benzin veya gazla alakası yok. sonuçta hortumdan geçen yakıta göre anlık hesaplanmıyo. eğer öyle olsaydı benzinle lpg arasında uçurum olurdu. zaten kesin sonuçlar söylemek doğru değil yol bilgisayarı için.

1997 otomatik vites vectra cd aracımda;
1. lovato marka kit var ve 50 ytl lgp ile (1.950 ytl/lt) 258 km yok yaptı ve bitti. şehir içi ve dışı karışık.
2. yol bilgisayarında oratlama yakıt tüketimi 12,5 lt / 100 km gösteriyor.
3. depoyu tam doldurduktan sonra km'yi sıfırlayıp ortalama tam 100 km yol yapıp (102-105 km oluyor bazen) depoyu yeniden dolduruyorum ve 11,5 lt / 11,85 lt / 12,35 lt yakıt aldı. tamamı şehir içi ve dur-kalk çok fazla.
takıntılıyım bu konuda :(

sonuç ta noldu?
dijital gösterge önce benzini sonra lpg yi mi gösteriyor yani???

Geri