Lpg nozüllerini küçültmek

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan mendel50
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mendel50

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1999 model Gt aracımda 2,5 lik lpg meme nozüller var yakıtıda iyi ancak biraz daha az yakması için nozül çaplarını küçültsem problem olurmu ?

Son düzenleme:
1999 model Gt aracımda 2,5 lik lpg meme nozüller var yakıtıda iyi ancak biraz daha az yakması için nozül çaplarını küçültsem ptoblem olurmu ?

Çalışan ve iyi sayılacak bir yakıt durumu olan bir sıralı sisteme asla dokunmayınız. Herşey altüst olur. sonra aynı nozülleri geri de taksanız eski kaliteye dönemezsiniz.

Zaten nozul küçülterek yakıt tasarrufu sağlanmaz. Nozül küçülünce enjeksiyon zamanlaması artırılmak durumunda kalır. Bu da LPG ecunuzun enjeksiyonla meşgul olup diğer çevrimleri iyi yapmasını engeller.

Tufan kardeş aracın yakıt sarfiyatı nedir acaba?Benim aracım da 99 GT...
Kardeş ş.içi 250 krş civarı yakıyorum , geçen haftasonu niğde ordanda kırşehirer geçtim toplamda 334 km yol yaptım 68,65 tl lpg aldı , uzun yolda 8 ,8 ltcivarı ediyor lpg 2,25 tl
Unutmadan söyleyim lpg yi aynı yerden aldım basınç farkı filan yok .fişi cebimde
ancak aceba daha az yakarmı diye düşünmedende edemiyorum

Son düzenleme:
Kardeş ş.içi 250 krş civarı yakıyorum , geçen haftasonu niğde ordanda kırşehirer geçtim toplamda 334 km yol yaptım 68,65 tl lpg aldı , uzun yolda 8 ,8 ltcivarı ediyor lpg 2,25 tl
Unutmadan söyleyim lpg yi aynı yerden aldım basınç farkı filan yok .fişi cebimde
ancak aceba daha az yakarmı diye düşünmedende edemiyorum
150 hp araç için verilen değerler normal gibi geldi abi.yine de sşz bilirsiniz,kurcalatmayın bence..benm ki 1.6 7.5 lt yakıyor,ne etsem de daha az yaksam diye düşünüyorum ama kurcalatmamak en iyisi..ben filtre değiştirdim bi ara sersemledi araba,ayar tutunca ellememek en iyisi sanki..

150 hp araç için verilen değerler normal gibi geldi abi.yine de sşz bilirsiniz,kurcalatmayın bence..benm ki 1.6 7.5 lt yakıyor,ne etsem de daha az yaksam diye düşünüyorum ama kurcalatmamak en iyisi..ben filtre değiştirdim bi ara sersemledi araba,ayar tutunca ellememek en iyisi sanki..
haklısın en iyisi sağlıklı sisteme dokunmamak

Geri