Lpg Yüzünden Subapları Eriyen Astra J Var Mı?

Ynt: Lpg Yüzünden Subapları Eriyen Astra J Var Mı?

tff2525 link' Alıntı:
hararet göstergesi en iyi ölçüdür işte yanlız bu lpg ile en az 1000 km sürüp (uzun yolda) öyle bakmak lazım hiç şehirlerarası yol gittiniz mi  en az 500 km falan

Evet uzun yola da gittim çok şükür hiç bir problem olmadı. Motor normal ısısına ulaştıktan sonra hararet göstergesi olduğu yerde kalıyor.

wings35 link' Alıntı:
opet derken aslında aygazdan bahsetmiş son yıllarda aygaza gelen şikayetler yüzünden aygaz yakıtını değiştirdi gönül rahatlığıyla kullanabilirsin zaten 10000kmde filtreni değiştirdiğin için kafaya takılacak bir olay değil. ben aygazla uzun yolda afyon manisa arasında 24litreyle 309 km gittim... bp ile dalaman-burdur arasını 23 litre ile 230km gittim (paso dağlık alan).... Ankarada milangaz ucuz bakalım o nasıl çıkacak bir onu deneyemedim...
Ankarada Milangaz gerçekten uygun fiyatlı. Litresini (son zamla) 2.29 dan alıyorum,  20-21 kuruş yakıyor. şehir içi. Bundan 2 önceki aracımda LPG li idi ozamanda aynı yerden alırdım 2-2,5 yıl çok memnun kaldım.
Ne demiştik en iyi gaz ucuz olan gaz :) 

AIRTECH link' Alıntı:
Benim diğer LPG taktıran arkadaşlara bir sorum olacak. LPG montajını yapan BRC ustası bana gazı shell den almamı, shell bulamadığım yerde milangaz almamı tavsiye etti ve özellikle de katkı maddelerinin filtreyi tıkamasından dolayı problem yaşamamam için opetten uzak durmamı söyledi. diğer LPG montajı yaptıran arkadaşların ustalarından bu yönde herhangi bir yönlendirme oldu mu ?
senın ustan Shell den al demesının sebebı shellın kendı gazı yoktur mılangazın gazını satıyor onun ıcın Shell yoksa mılangaz tesıslrınden al dıyor bu arada bp nın de kendı  gazı yoktur total tesıslerınden dolum yapmaktadır bana kalırsa en ıyı gaz aygaz cunku otogaz %70 bütan % propandan oluşmaktadır opetın katkılı dedıyı gaz aslaında katkılıı deyıl adamlar butan oranını dusurrup propana yuklenıyolar onun  ıcın aygaz cok performanslı bı gazdır bunları nerden mı bılıyorum kendım tırla eskısehır  kutahya hattına gaz dağıtıyorum yanı gaz camıasının ıcındeyım  habu arada propan -45 derecede bütanda 0 derecede  buharlaşma ozellığıne sahıptır :)

nanisa link' Alıntı:
senın ustan Shell den al demesının sebebı shellın kendı gazı yoktur mılangazın gazını satıyor onun ıcın Shell yoksa mılangaz tesıslrınden al dıyor bu arada bp nın de kendı  gazı yoktur total tesıslerınden dolum yapmaktadır bana kalırsa en ıyı gaz aygaz cunku otogaz %70 bütan % propandan oluşmaktadır opetın katkılı dedıyı gaz aslaında katkılıı deyıl adamlar butan oranını dusurrup propana yuklenıyolar onun  ıcın aygaz cok performanslı bı gazdır bunları nerden mı bılıyorum kendım tırla eskısehır  kutahya hattına gaz dağıtıyorum yanı gaz camıasının ıcındeyım  habu arada propan -45 derecede bütanda 0 derecede  buharlaşma ozellığıne sahıptır :)

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Piyasada gezen haberler hep kulaktan dolma. Sizin gibi işin içinde olan birinden bu konuda bilgi almak en sağlamı. Mogaz ile Aygaz da aynı yerden dolum yapıyor demişti bir istasyon görevlisi bana doğru mu acaba ?

bu baya araştırmış ve iskenderun limanında gözlemlediklerime göre....

po-gaz ve shellgaz
mogaz ve aygaz
bp ve total gaz
milangaz ve likidgaz (demirören grubu) 

olmak üzere farklı dolum tesisleri var. ve tabi diğerleri bölgesel bir sürü firma var yücelgaz,yamangaz, vs.

M1kemal link' Alıntı:
Arkadaslar lpg taktıran arkadasımın aracını sonkez inceleyeyim dedim de kafama bisi takıldı
motor kaputunu kaldırdım ve motora dokundum yag cubuguna baktım baya bi sıcaktı epey sıcaktı cunku yag cubugunun basındaki sarı sert plastık bile cok sıcaktı heleki motora motor aksamına yani ecotek yazan yerler vs.yanıyordu
kafama takıldı
zaten subap eritme olayı asırı sıcaktan dolayı oluyorsa bu ısınma uzun yolda baya bi asınmaya yol acacaktır...
diye dusunuyorum yanlısmıyım???
Bugun kendi aracimida kontrol ettim sicaklik ayni

Karar ani sabah 8 de usta getir takalim dedi

Simdi soruyorum ey cemaati muslimin opelsiz asladaki arkadaslarim takayim mi takmayayim???????

M1kemal link' Alıntı:

Simdi soruyorum ey cemaati muslimin opelsiz asladaki arkadaslarim takayim mi takmayayim???????

tak ama kafanıda çok takma herşey olacağına varır :)

M1kemal link' Alıntı:

m1 kemal arkadaşım sen taktır arkandan da ben geliyorum haberın olsun  ama montaj sırasında resım cekmeyı mutlaka unutma ayrıntılı olsun  ;)

sen istiyorsan başkalarının ne dediğine bakma , taktır geç !

Geri