LPG'li araçta bobin arızası için role

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan lyolcul
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracın bobin de cortladı.
yeni bobin taktırdım.usta lpg için elektriği bobinden almışlarsa bobinin arızasına sebep oluyor,bunun için araya bir role takılıyor ve elektrik akımını düzeltiyor dedi.
ben de direk lpg ustama giderek araya bir role taktırdım.
50 tl role masrafı çıktı. inşallah işe yarayan bişeydir. bir dolu teknik detay anlattı usta ama aklımda pek bişey kalmadı.
konuyu niye açtım :)
lpg için elektrik bobinden alındı ise ve arada role yoksa bu durumu bi değerlendirin ve bobin arızalanmadan önlem alarak masraftan kurtulun istedim.

benim aracın bobin de cortladı.
yeni bobin taktırdım.usta lpg için elektriği bobinden almışlarsa bobinin arızasına sebep oluyor,bunun için araya bir role takılıyor ve elektrik akımını düzeltiyor dedi.
ben de direk lpg ustama giderek araya bir role taktırdım.
50 tl role masrafı çıktı. inşallah işe yarayan bişeydir. bir dolu teknik detay anlattı usta ama aklımda pek bişey kalmadı.
konuyu niye açtım :)
lpg için elektrik bobinden alındı ise ve arada role yoksa bu durumu bi değerlendirin ve bobin arızalanmadan önlem alarak masraftan kurtulun istedim.

valla kimilerine göre bobinden alınınca bozuluyor kimine göre onla alakası yok afr ayarından bozuluyor. ama bobin denilen şey orjinal olmazsa cortluyor her türlü...

LPG işi için zarf zurt şeyler çıkarmaları kaçınılmaz ama bir halt ileri de bitmez bu işler aynı şu yağlama sistemli LPg işi gibi... sallayın gitsin eğer araçta LPG var ise saatli bomba misali birde araç OPEL ise tamam patlaması an meselesi... (Patlama derken arızayı kast ediyorum)

Bir daha araç alırsam insallah LPG olmayacak. Bizim usta da oyle diyor. Milleti LPG ye Muhtaç edeni Allah bildiği gibi yapsın :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bir daha araç alırsam insallah LPG olmayacak. Bizim usta da oyle diyor. Milleti LPG ye Muhtaç edeni Allah bildiği gibi yapsın :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Bak işte bana göre en doğru yol bu zaten....al bende de o kadar bundan sonraki aracım da LPG asla ama asla olmayacak mümkün değil daha LPG tövbe ettim.

konu açmıştım LPG konusunda,Hemde en sıkıntılı araç astra H ve LPG :D Fakat araca LPG yi 114bin km de taktırdım BRC,Şu anda 203 bin gördük,çok şükür sadece lpg nin filitresini değiştik,başka hiç bir sorun çıkarmadı nazar değmesin :) Bobin değiştiğimi hiç hatırlamıyorum,bakım kitapçığımda da baktım bobin yok,2 bakımda yada duruma göre 3 bakımda bujiler değişiyor o kadar.

Yani benim fikrime görede bu devirde araç lpg li olcak,koycan litresi 2,50 den.Sağ ayağada hakim olup km de 0,160 - 0,170 krs a gezmenin zevki apayrı :D

valla kimilerine göre bobinden alınınca bozuluyor kimine göre onla alakası yok afr ayarından bozuluyor. ama bobin denilen şey orjinal olmazsa cortluyor her türlü...

ben acilen değiştirmek zorunda kaldım ve yan sanayi takıldı,biraz da mecburiyetten. ama değişimi kolaymış,bozulursa kendim alır takarım artık :)

merhaba, bende yukardaki soruna benzer sorunlar yaşadım ve halen yaşamaktayım.
aracım 2006 astra h. 3 yıl öce lpg taktırdım. takdırdıktan bir yıl sonra bobin değişti. yaklaşık bir yıl daha bindim. yine bobin arızası verdi. bu defa hemen bobin değiştirmedim. arızanın kaynağına gitmeye çalıştım. arızanın lpg den kaynaklandığı ve rpm sensörünnü sorunu çözeceği söylendi ve takıdırdım. 3-5 ay arıza vermedi. bir ay önce yine arızalandı. bu defa bide enjektörleri temizleyelim öyle deneyelim dedik ve enjektör temizleyici ile temizledik fakat o da işe yaramadı. yine bobini değiştirmek zorunda kaldık. fakat şimdi o da işe yaramıyor.2 haftada ikinci bobini değiştiriyorum. bobinlerin hepside delphi. tamircim en son aracın beyninde sıkıntı olduğunu söyledi. araba özellikle sabahları soğukken arıza veriyor.
sizin görüş ve önerileriniz nedir. yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleme:
delphi olması bana göre pek bir şey ifade etmiyor çünkü can cun işinden bir tık üstte. Başkada bir şey değil. LPG demek baş belası karın ağrısı demek bana göre.

lpg cart diye bobin yakmaz daha doğrusu lpg bobin yakmaz normalde.
hata kodu ne veriyor araç özellikle.
twinport motormu
ve aracın lpg markası ne bunları belirtin.
kağıtmı bu canım lpg ikide bir bobin yaksın bir yerde montaj hatası var demekki...

Geri