LPG'li araçta bobin arızası için role

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan lyolcul
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
yani lpg bobin yaksa herkes ayda bir bobin değişir,eğer ben ve benim gibi lpg kullanıp bobin değiştirmeyen varsa sorun lpg den değil :)

Arkadaşlar LPG olup bobin yanması bence yok normal neden? LPG varsa bobinde sorun yaratmıyor ise.... sormak isterim size bu bobini satan vatandaş aracınız da LPG varsa bobine garanti veremeyiz diye neden diyorlar? düşündünüz mü bunu? hatta bir ekleme dahi yapayım araçta LPG varsa aldığınız buji kablosuna dahi garanti vermiyorlar.

Arkadaşlar LPG olup bobin yanması bence yok normal neden? LPG varsa bobinde sorun yaratmıyor ise.... sormak isterim size bu bobini satan vatandaş aracınız da LPG varsa bobine garanti veremeyiz diye neden diyorlar? düşündünüz mü bunu? hatta bir ekleme dahi yapayım araçta LPG varsa aldığınız buji kablosuna dahi garanti vermiyorlar.

garanti normaldede yok. bobinin yanma sebebi afr ayarıdır.hava yakıt karışımı adam akıllı olmazsa araç aptallaşıyor. 3 opelde 1 bobin değiştik oda aldığımda arızalıydı şimdi adam akıllı afr ve sıkıntısız sürüş...

Fatih neyin garantisi yok?

bobinin. ben gm logolu delphi bobini aldım. garanti dedim servis garanti yok dedi bana opel atm'de.
niye dedim bobinin arıza yapma aralığı yoktur dedi. aracınızın elektrik tesisatına bağlıdır dediler.
lpg olduğu içinmi diye sordu orda bir amca hatta 2002 astra g sahibiydi ilk sahibi ve paso servis bakımlı .servis lpg ile sınırlandırmıyoruz dedi. çünkü landirenzo ile anlaşması olduğu için opelin ne olacak şimdi garanti dışı bıraktınız muhabbeti olmasın diye...
bobin yanarsa tek sorunu ustadır. ya elektriği yanlış almıştır ya da aracın lpg ayarı yanlıştır...

Bir kutu kibritin dahi garantisi olmak zorunda. Parça siten bir sitede açıklama kısmında sitenin adını vermeyeceğim adamın reklamı olmasın TOPRAN MARKA ALMAN MALI 1.SINIF GARANTİLİ ÜRÜNDÜR.

Gördün mü? bu açıklama bir bobin için yapılmış. Ve garantisi var. O ürünü ben netten alayım ve garanti süresi içinde o bobin bozulsun adamın azı dişini sökerim. Hadi bakalım değiştirmesin yada tamir ediliyor ise 30 iş günü içinde yapmasında göreyim ben boyunun ölçüsünü...

Biz tüketici olarak hakkımızı aramaz isek tabi adamlar garanti yok yada olsa bile garantisimi olur der işin içinden çıkar.

Bir kutu kibritin dahi garantisi olmak zorunda. Parça siten bir sitede açıklama kısmında sitenin adını vermeyeceğim adamın reklamı olmasın TOPRAN MARKA ALMAN MALI 1.SINIF GARANTİLİ ÜRÜNDÜR.

Gördün mü? bu açıklama bir bobin için yapılmış. Ve garantisi var. O ürünü ben netten alayım ve garanti süresi içinde o bobin bozulsun adamın azı dişini sökerim. Hadi bakalım değiştirmesin yada tamir ediliyor ise 30 iş günü içinde yapmasında göreyim ben boyunun ölçüsünü...

Biz tüketici olarak hakkımızı aramaz isek tabi adamlar garanti yok yada olsa bile garantisimi olur der işin içinden çıkar.

bobinin tamiri yok. yanarsada araçtan kaynaklıdır başka yanma sebebi olamaz kullanıcı hatası derler :D
lpg ile alakası yok demek yanlış. yanarsa lpg montaj hataları sinsilesi...

Fatih bir firma malını satar, bir satıcı ürünü satar kar eder ama bende o adamlara beleş para kazandırmam. Eğer ki garanti belgesi varsa istedikleri kadar kullanıcı hatası desin iş inada bindiğinde sonuna kadar giderim. Bir kere bobin bal gaymak gibi yanar. Bozulur da çünkü onun da bir çalışma süresi var.

lpg cart diye bobin yakmaz daha doğrusu lpg bobin yakmaz normalde.
hata kodu ne veriyor araç özellikle.
twinport motormu
ve aracın lpg markası ne bunları belirtin.
kağıtmı bu canım lpg ikide bir bobin yaksın bir yerde montaj hatası var demekki...

hata kodu 300 301 302 303 304 314
twinport motor
landirenzo marka lpg var. ayrıca bobin zarar görmesin diyede rpm taktırdım

Geri