Lpgli arstracilar

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan irfan2005
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

irfan2005

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, Arabam astra 98 g ustanın biri tek tırnak bugilerin lpgli arabalar için daha iyi olduğunu söyleyip tek tırnak buji taktı. Çift tırnak buji kullandığım dönemde araba tek marş ile çalışıyordu. Şimdi ikinci hatta üçüncü marşta ancak alıyor. Tek tırnak bujilerin gerçekten faydası varmı. Bu konuda bilgisi olan varsa teşekkür ederim.

Merhabalar,
bence hiç gereği yok mantık nedir ne kadar iyi ateşleme o kadar çok verim.Ateşleme ne kadar iyi olursa dışarıya atılan yanmamış gaz miktarıda o kadar az olur.Bence siz çift tırnak bujileri tekrar taktırıp deneyin arcınız eskisi gibi ilk marşta çalışacakmı.
saygılar.

kardeş napıyosunn? hemen eski haline döndür arabayı. git gm in orjinal çift tıranlı bujilerini al ve hemen tak. ornilani neyse odur tüpe geçtin diye başka yerleri ayarlarını değiştirmeni söyleyenler olabilir ama tamamiyle hiçbişey bilmediklerin söylüyolar. bi dahada sakın tüp değiştirdim diye arabanın orjinalliğiyle oynama. bu sana diyenlerin kaçı arabasına tek tırnak taktı merak ediyorum Allam yarabbim ya ne insanlar var be kardeş. yarın ilk iin düzeltmek olsun.burda ustalarım varken bana düşmez ama bi an önce bilgin olsun diye hafif kızarak bi açıklama yaptım ;)

Arkadaşım arabanın durumu iyi ise lpg de pek birşey farketmiyor. ben lpg ayarını tutturacağım diye yaklaşık bir sene uğraştım. Onu değiştir bunu değiştir derken en sonunda motor yapıp ardından lpg montajını tekrar elden geçirttim. Çok şükür sorunlarım geçti. Tabi lpg taktığıma pişman oldum. Bu sebeple aracın bakımlarının düzenli yapılması halinde lpg ye özel olarak parça değişimini pek tercih etmiyorum.

arkadaşlar benm arabamda orijinal tek tırnak var ben ne yapayım peki?

Tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Bende çok rahatsızım bu bujilerden tekrar çift tırnaklıları taktıracağım.

valla bizim aracınkıde orjın bujı bıze hiç oyle bujileri değiştirelim demediler :D

Geri