Maraşa yolculuk

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan yakup
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
sayın abiciğim merhaba. maraşa en sağlıklı şekilde adana pozantı yolu üzerinden gelebilirsiniz. yol biraz uzar ama olsun, can daha önemlidir. kayseri göksun yolu kötüdür, virajı çoktur. özellikle sabaha karşı göksundan geçecek olursanız gizli don olma ihtimali yüksektir, malüm yayla havası. geçenlerde arkadaşımın kardeşi o yolda aracı pert ettirdi. maraşa hiç gelmediyseniz adana yolunu kesinlikle tavsiye ederim. hafta sonuna kadar pazarcık' ada beklerim müsait olursanız (pazarcık lisesi).
saygılarımla...
yakup abicim zeynel abi en iyi yolu tavsiye etmiş sana... benden de tavsiyeler ankaradan çıktıktan sonra koçhisar girişinde aksaray girişinde radar oluyor ayrıca kulu çatalında baran tesisleri var orda da radar oluyor ulukışla-pozantı arası şu anda otoyol inşaatı nedeyile dar baya özellikle pozantı girişi... pozantıdan otobana girdin mi zaten yolun nasıl geçtiğini anlamazsın abi rahat bi yol... narlıdan çık otobandan bana sorarsan yol daha rahat ama yinede sen bilirsin... tesis olarak tavsiyem de kulu yol ayrımı baran tesisleri aksaray ağaçlı tesisleri pozantı pelit tesisleri ya da palanın yeri (pirzolasını tavsiye ederim :D ) hayırlı yolculuklar abi kazasız belasız git abi...

Yakup abi hayırlı yolculuklar dilerim. Kahramanmaraş benim memleketim. İstanbuldan Göksuna kadar sorun olacağını sanmam. Göksun Kahramanmaraş arası 100 km kadar viraj ve yaklaşık 20 derecelik bir açıyla iniş olacak. Bu mevsimde kar yağmıştır. Yağmamışsa bile geceleri ısı sıfırn altına düşüyordur. bu bölgeyi gündüz geçecek şekilde ayarla kendini.

Allah korusun abi kazasız belasız gidin

yakup abicim zeynel abi en iyi yolu tavsiye etmiş sana... benden de tavsiyeler ankaradan çıktıktan sonra koçhisar girişinde aksaray girişinde radar oluyor ayrıca kulu çatalında baran tesisleri var orda da radar oluyor ulukışla-pozantı arası şu anda otoyol inşaatı nedeyile dar baya özellikle pozantı girişi... pozantıdan otobana girdin mi zaten yolun nasıl geçtiğini anlamazsın abi rahat bi yol... narlıdan çık otobandan bana sorarsan yol daha rahat ama yinede sen bilirsin... tesis olarak tavsiyem de kulu yol ayrımı baran tesisleri aksaray ağaçlı tesisleri pozantı pelit tesisleri ya da palanın yeri (pirzolasını tavsiye ederim :D ) hayırlı yolculuklar abi kazasız belasız git abi...

Bu iki arkadaşa tamamen katılıyorum. Ayrıca Erman Yavuz arkadaşımla mola yerlerimiz de aynıymış. Bu yol tamamen duble ve sürüşü rahat. Kulu-Şereflikoçhisar arası biraz sıkıcı. Ben bu yolda Ulukışla-Pozantı arasını pek sevmem. İki kat dikkat gerektirir bana göre. Ama camı açıp da mis gibi dağ havasını içine çektin mi deme keyfine. Hayırlı yolculuklar abicim. Şimdiden iyi bayramlar

güle güle gidip güle güle gelin inşlh...

Allah korusun kardeşim, güle güle git güle güle gel. Allah herkesin yolunu açık etsin. Sen mutlaka gerekli tedbirleri almışsındır ama bagaja bir bak zincir evde unutulmuş mu? Torun sevgisi evlat sevgisini geçer derler. Tekrar hayırlı yolculuklar.

Yakup abi hayırlı yolculuklar dilerim. Kahramanmaraş benim memleketim. İstanbuldan Göksuna kadar sorun olacağını sanmam. Göksun Kahramanmaraş arası 100 km kadar viraj ve yaklaşık 20 derecelik bir açıyla iniş olacak. Bu mevsimde kar yağmıştır. Yağmamışsa bile geceleri ısı sıfırn altına düşüyordur. bu bölgeyi gündüz geçecek şekilde ayarla kendini.
:good::alkis:aynen katılıyorum mümkünse vakkumlu kış lastiği olursa araçta daha iyi olur.Özelikle Pınarbaşı-Göksun arasında..

Hayırlı yolculuklar abi allah kazasız belasız gidip gelmeyi nasip etsin

Arkadaşlar yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim allaha şükür kazasız belasız maraşa geldik tavsiyem allah düşmanımı bile kayseri maraş güzergahına sokmasın kayseriden sonra yollar çok ama çok bozuk zifiri karanlık bu güzegahı kullanacak eşinize doslarınıza lütfen ulaştırın zeynel hocamızın tafsiyesi üzerine bu yolu kullanmıyacaktım malesef bazı nedenlerden dolayı kullanmak zorunda kaldım tekrar sizlerden ricam mecbur kalmadıkca allah rızası için bu yola ne olur girmesinler

Geri