Marea'yı Nasıl Bilirsiniz ?

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Fætih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Marea, C segmenti bir araçtır. o yıllarda çıkan D segmenti araç ise Croma'dır. şu an için Fiat' ın D aracı yoktur.

hlx lerde 99 a kadar mk1 olarak bilinen 147hp 5 silindirli 20 valfli motoru kullanıldı. 99 dan sonra mk2 olarak bilinen yine 5 silindirli ancak 154hp lik bir motor kullanıldı. her ikisi de oldukça performanslı ve gayet sorunsuz motorlardı. ancak maalesef bizim memleketin ustalarının kara cahilliği yüzünden hakettikleri değeri göremediler. dilinden anlamayan hayatında 5 silindiri yanyana bir motor içinde görmeyen tofaş ustaları yüzünden bu motorlar sorunlu olarak bilindi. ben 2001 modelini bir süre kullandım. vergi benim için dert değil diyor iseniz o paraya kesinlikle alınabilecek bir araç.

hlxler için standart donanım: Sürücü ve Yolcu Hava Yastığı, ABS, EBD, Klima, Elektrikli Ön ve Arka Camlar, Elektrikli ve ısıtmalı Aynalar, İçeriden açılan depo ve bagaj kapağı, Ön ve arka kol dayama, deri direksiyon ve vites topuzu, Far Yıkama(99 Model Öncesi).

opsiyonel donanım: yan hava yastıkları, deri koltuklar, sunroof(bulmak nerede ise mümkün değil :):))

öyle performans arayan bir insan değilim. vectra c'nin performansı bile yeterli geliyorken 147 hp bir makina kesin tabutum olur biliyorum. şeytan dürter beni kesin :) bu sene 2 yıllık bölüm bitiyor ve istanbulda açıktan 4 sınıfa tamamlarken aynı zamanda çalışacağım. benden 2 yaş büyük dayım var evlenmese araba falan lazım değil aslında nereye gitsek beraber gidiyorduk takılıyorduk ama evlendi. şimdi bana araba lazım olsa lafını etmeden verirde hafta sonu falan oda gezmek isteyecek bende o yüzden araba banada lazım olacak. yakıtıda benzinde 10 lt diyor neredeyse benim vectrayla aynı buda lpgde 26 krs civarına denk geliyor...

mareanın debriyajı çok yumuşak süper ayrıca çok seri bir araba, bildiğim kadarıyla parçaları pahalı.

hlx lerde 99 a kadar mk1 olarak bilinen 147hp 5 silindirli 20 valfli motoru kullanıldı. 99 dan sonra mk2 olarak bilinen yine 5 silindirli ancak 154hp lik bir motor kullanıldı. her ikisi de oldukça performanslı ve gayet sorunsuz motorlardı. ancak maalesef bizim memleketin ustalarının kara cahilliği yüzünden hakettikleri değeri göremediler. dilinden anlamayan hayatında 5 silindiri yanyana bir motor içinde görmeyen tofaş ustaları yüzünden bu motorlar sorunlu olarak bilindi. ben 2001 modelini bir süre kullandım. vergi benim için dert değil diyor iseniz o paraya kesinlikle alınabilecek bir araç.

hlxler için standart donanım: Sürücü ve Yolcu Hava Yastığı, ABS, EBD, Klima, Elektrikli Ön ve Arka Camlar, Elektrikli ve ısıtmalı Aynalar, İçeriden açılan depo ve bagaj kapağı, Ön ve arka kol dayama, deri direksiyon ve vites topuzu, Far Yıkama(99 Model Öncesi).

opsiyonel donanım: yan hava yastıkları, deri koltuklar, sunroof(bulmak nerede ise mümkün değil :):))

2001 cdx aynı özellikte ve 35 000 km de...25 000 tl veriyorlar vermiyorum...çok güzel ve konforlu vede süratli bir araba...yol tutuş harika...bence satma....

Marealar ilk çıktığında ön tasarım çok çok güzel gelmişti bana. Tabii o zamanlar daha çocuk sayıldığımızdan sadece bakıyordum. :) Yıllar sonra almaya niyetlendim, araştırdım, aklıma yatmadı vazgeçtim.

çok sorunlarının olduğunu ve 2.elde ölü olduğunu birçok kez duydum..ben eskiden 2 tane grande punto kullandım ve fiat forumunda baya aktifliğim vardır fiatçıların taptığı 3 araç var onlar da punto evo-bravo ve stilo bunun dışında adam akıllı fiat a aşık olan adam görmedim..

her fiat gibi çabuk dökülüyor bunlar.tofaş deme bazı parçaları gerçekten çok pahalı.iş görür ama sanayide vakit geçirtir ;)

Geri