Marşpiyel Çiziği Resimli

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan dgknaras
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

dgknaras

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar.Aracım Astra 1.4T Cosmo Neptün Mavi.Geçen gün garaja girerken sağ marşpiyeli kaldırıma sürttüm.Resimler aşağıda.Bu çiziği nasıl çözebilirim.Bir komşumuz nanomax, autowax gibi çizik gidericiler halleder diyo.Sizce eskisi gibi olur mu?Yoksa sanayi görmesi lazım mı?

PEpBWv.jpg

gLny0L.jpg

Z1WJBA.jpg

oz29W2.jpg

o bölge ezilmiş çektirilip boyatmak en mantıklısı birde marşpiyer olacağını için araç boyalırmı demeyin genelde marjpiyer boyasına bakmıyorlar...

yama boya attırın. çizik giderici falan ile olacak şey değil. yada rutuş boyasını yaptırın ince kürdan ile yavaş yavaş doldurun...

yama boya attırın. çizik giderici falan ile olacak şey değil. yada rutuş boyasını yaptırın ince kürdan ile yavaş yavaş doldurun...

Rütuş boyası en mantıklısı şimdilik.Teşekkür ederim.Yaptırıp resmi koyarım.

Rütüşle olacak iş değil, derin iz belli olacaktır,bence en güzeli çektirme pahalı diyorsanız o kısmı boyadan temizleyerek saç cıblak olunca lehimle doldurmak (kurşun) sonra güzel zımpara,ardından astar,sonra boya.Bilmiyorum bu teknik ülkemde kullanılıyormu ama en güzeli çok yaptım

Nazarlık kalsın bence de ;)

macun çektirin daha sonra zımparalayıp rütuş boyasıyla boyayın benzer bir çiziği ben öyle hallettim

Benim arabanında önceki sahibi ufak ufak çizmiş üstüne rütuş attırmış güneşte kalıncada o rütuş atılan yerler siyah siyah ortaya çıkmış. Bende zımparalatıp yeniden boyatıcam fırsat kalmıyor rütuş falan yaptırmayın gidip yama boya attırın sonradan atınca çok kötü görünüyor.
Önceleri benimde böyle ufak ufak rütuşluydu sonradan siyahlaştılar.
jY4NoJ.jpg

Bence nazarlık dan çıkmış çektirme yaptırıp yaptır

Geri