Mavi Duman Yağ Yakma :S

benim aracımda sabahları ilk çalışmada duman atmaya başladı bende yağı değiştirdikten sonra oldu aynısını ben konu açıp sorucaktım gerek kalmadı burda açılmış. yağı değiştirsem düzelirmi duman atma olayı ?

benim aracımda sabahları ilk çalışmada duman atmaya başladı bende yağı değiştirdikten sonra oldu aynısını ben konu açıp sorucaktım gerek kalmadı burda açılmış. yağı değiştirsem düzelirmi duman atma olayı ?

valla suan faydasi olur mu bilmiyorum ama yag markasini değiştirip bide o sonuca bakmayi düsünüyorum.

kısa zamanda yaptır

slm aynı dert bende de oldu sana tavsiyem kısa zamnda yaptır muhtamelen silindir kapagın hararetten çürümüş yagla su karısıo mavi duman atıo.astra larda hastalık bu.;)

katkı maddesi düşünebilrisin şimdilik tabi sorun büyük değilse araca uygun kaliteli yağını kullan + katkı maddesi ekleyebilirsin hiç değilse segman silindir arası yağ filmini korur az da olsa yağ yakması azalır gerçi km ne çok fazla nede az...

Geçmiş olsun kardeş.yağını eksik etmezsen bişe olmaz korkma motora daha fazla zarar vermez yeter ki yağsız bırakma.ama eninde sonunda çözüm rektefiye ettirmekte.bunu da unutma.Bu arada opeller yağ yakar sözüne de katılmıyorum.benim motor yapılalı 10000 km oldu bir gram yağ eksiltmedi.yağ yakıyorsa sekmanlar yavaş yavaş aşınıyor demektir.

yağ yakma ayrı yağ eksiltme ayrı bence iyi bir motorcuya göster duman atma hayra alamet değil

Son düzenleme:
3 sene bindim resmen köfteci arabası gibi geziyorum:D :D ayda duruma göre 1-1.5-2 litre fln ekliodum 3 sene boyunca hic bi sorun yaşamadım:D ki senin yaşamican anlamına gelmez ama yagını sürekli eklersen baya bi idare eder seni

3 sene bindim resmen köfteci arabası gibi geziyorum:D :D ayda duruma göre 1-1.5-2 litre fln ekliodum 3 sene boyunca hic bi sorun yaşamadım:D ki senin yaşamican anlamına gelmez ama yagını sürekli eklersen baya bi idare eder seni

yazsaydn opel dürüm diye :D

ilginiz fikirleriniz ve yardımlarınız için çok çok tsk ederim arkadaslar.

Geri