Megane I Buğulanma sorunu

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar. 99 Model megane 1 aracımda aşırı buğulanma sorunu var. Kaloriferi tam olarak ayarlıyorum, arabayı da yarım saat çalıştırsam dahi kalorifer sıcak üfürmüyor, dolayısıyla arabanın camlarını buğu kaplıyor...

Vectra zamanında en fazla 10 dk. içinde sıcak üfürmeye başlıyordu.

Sorun ne olabilir acaba? Kalorifer ppeteği tıkanıklığı geliyor öncelikle aklıma. Çünkü arabanın harareti normal hale gelse de soğuk üfürüyor. Kaloriferi açınca donuyoruz yahu :D

Bir de dışarıdan hava alma kapağı arızalı. Serviste iptal ettik dediler ama kapıyı kapatınca göğüsün ordan lokurt diye ses geliyor.

opel zafira

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kalorifer petegi bence benim basimada geldi kalorifer sistemini kontrol ettir kardes

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugu yapması iç/dış hava konumunun iç havada kalmasıdır. onu dış hava konumuna aldır.. ziraa havalandırma soğuk bile üflese ön camdaki buguyu açar...
kaloriferin ısıtmama nedeni ise ya petek tıkalı yada polen filtresi tıkalıdır. polen filtresine baktırdınmı..
belki de sıcak soğuk ayarlayan düğme bozulmuştur. sen sıcağa aldığını zannediyorsundur fakat peteğe gelen otomatik vana açılmıyordur.
meganı pek bilmem.. opele göre konuştum bilgin olsun :):)

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sağolun arkadaşlar, hepinize teşekkür ederim... Fikirlerinizi değerlendirip sonucu burada paylaşacağım inşallah.