Merhaba bana Opel cozmo turbodan gel ses için yardımcı olabilecek arkdaş var mı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Serhat21
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Serhat21

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aracımda gazı kökleyince sonda çıt diye bir ses var bu konuda yardımcı olabilecek teknik arkadaşlar varmı?

Ses tam olarak nereden geliyor araba kaç binde

• Beğen
Tepkiler: Serhat21
Ses tam olarak nereden geliyor araba kaç binde
Bugün servise götürdüm bakımlarını yeni yapmama rağmen büsürü ekstra çoksardılar yapmama için ben yapmadım turbo denildi serviste şöyle arzı listesini atym size

F150F0A7-1D77-4DAA-B735-4A2543B67076.jpg

• Beğen
Tepkiler: oknozyrt
Bugün servise götürdüm bakımlarını yeni yapmama rağmen büsürü ekstra çoksardılar yapmama için ben yapmadım turbo denildi serviste şöyle arzı listesini atym size

F150F0A7-1D77-4DAA-B735-4A2543B67076.jpg
Üstadım geçmiş olsun, bu yazanların hepsi arıza mi gerçekten?

Redmi Note 7 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam bu araca ne olmuş ? Bu parçalar kolay kolay arıza yapan şeyler değil... Yağ pompası yazmışlar... Büyük bir sorun var gibi duruyor....

Valla aynen bunlar yapmaz kolay kolay krank kecesine kadar girmişler turbo borusunu sokum emmeyi içerisine bakım pallerde sorun varmı diye içerisinde bir yıpranma varmı öncelik görsel bir atın tak diye ses yoğun mu belki karter muhaza yamulduysa yüklenince bir yere degiyor bile olabilir

Vala arkdaşlar servis bana bunları söyledi pek anladığımda yok o ses turbodan yaparmı ( yağ kaçağı var onu biliyorum)

Üstadım o kadar arıza kodu verseydi arabanız kitlenir kımıldamaz. Ya aracınızın beyninde arıza var yada arızaya bakan servisin yazılımında sıkıntı var. Turbo arızası demek için erken. Önce Turboya giden hava sorunsuz mu ona bakılsın. Hava akış metreyi temizletin, sonra boğaz kelebeğini temizletin. Şimdi gider Turboya masraf yaparsın, düzelmez. Gider yine dediklerimi yapmak zorunda kalırsın. Bi de şunu sorcam, o gelen sesten sonra devir kesme, silkeleme var mı? Hız almaya sorunsuz devam ediyor mu?

Bazı parçaların yağ kaçağında değiştilmesine gerek yok.Neden bunları yazmış anlamadım...Sanırım Tubodada yağ kaçakları var...Hava filtresinden gelen ve turbonun birleştiği yerde Yağ kaçakları varmı?

Üstadım o kadar arıza kodu verseydi arabanız kitlenir kımıldamaz. Ya aracınızın beyninde arıza var yada arızaya bakan servisin yazılımında sıkıntı var. Turbo arızası demek için erken. Önce Turboya giden hava sorunsuz mu ona bakılsın. Hava akış metreyi temizletin, sonra boğaz kelebeğini temizletin. Şimdi gider Turboya masraf yaparsın, düzelmez. Gider yine dediklerimi yapmak zorunda kalırsın. Bi de şunu sorcam, o gelen sesten sonra devir kesme, silkeleme var mı? Hız almaya sorunsuz devam ediyor mu?

Hareket halindeyken bi sorun yok hız kesme yok

Geri