Merhaba Opelciler Bende Yeni Aranıza Katıldım

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Murat
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Maalesef Opel Astra J kasanın kronik sorunlarından biri daha, bilhassa depo ful dolu iken geri viteste yapıyor. Tok, lok, çalkantı gibi bir ses. Çözümü de yokmuş yetkili servisi öyle dedi.

Ben yarım depo ile o sesi şuana kadar duymadım...Belki yarım depo olduğu için,belkide araçta herzaman müzik açık olduğu için...Bilemiyorum :)

• Beğen
Tepkiler: Murat
Aynen arkadaşlar astra candır:)

Opel Astra hakikaten ağır abi gibi (benimki ruhsatta 1503 kg ) ama yol tutuşu, gidişi, güven verişi, konfor ve yakıt ekonomisi harika.

Hayırlı olsun aracınız, kazasız belasız kullanın.
Benim de başıma geçen haftalarda şöyle bir şey geldi:
Kasislerden geçerken su çalkantısı sesi geliyordu araçtan ama sol taraftan. Önce tabi ben de depodan sandım ama depos olsa sağdan gelir ses ve depo boşken bile ses gelmeye devam etti. Nette yaptığım araştırmada bazı araçların kapı altındaki su tahliye tıpalarının tıkanması yüzünden kapı içindeki yağmur suyunun tahliye olamadağını öğrendim. Hemen açtım tıpaları ve tıkanıklık gidince yaklaşık yarım litre su kapıdan aktı. Bu da aklınızda olsun ;)

Hayırlı olsun aracınız, kazasız belasız kullanın.
Benim de başıma geçen haftalarda şöyle bir şey geldi:
Kasislerden geçerken su çalkantısı sesi geliyordu araçtan ama sol taraftan. Önce tabi ben de depodan sandım ama depos olsa sağdan gelir ses ve depo boşken bile ses gelmeye devam etti. Nette yaptığım araştırmada bazı araçların kapı altındaki su tahliye tıpalarının tıkanması yüzünden kapı içindeki yağmur suyunun tahliye olamadağını öğrendim. Hemen açtım tıpaları ve tıkanıklık gidince yaklaşık yarım litre su kapıdan aktı. Bu da aklınızda olsun ;)
Teşekkür ederim sağolun tam olarak nerde tıpalar bende yarın ilk işim bakmak olacak

Teşekkür ederim sağolun tam olarak nerde tıpalar bende yarın ilk işim bakmak olacak
Kapıların yere bakan kısımlarında yani tam altında ikişer tane siyah tahliye deliği var

Kapıların yere bakan kısımlarında yani tam altında ikişer tane siyah tahliye deliği var
Bugün baktım tahliye delikleri boş çıktı su yok tek ihtimal depo kalıyor herhalde bilginiz için eyvallah

Geri