Merkezi kilit açma kapama sorunu.

Açma kapama butonu her kapıda ayrı ayrı. Sürücü kapısındaki ana ünite.

Abi anladığım işte bu sorun ana üniteden kaynaklanıyor. Bu meretin neye benzediğine dair bir resim var mı? Bu parça işinden pek anlamıyorum da. İşte bu denen parça sıkıntı çıkarıyor.

Vectra'da resmini paylaştığım orijinal motorlardan var (eski B kasa aracımda da benzerlerinden vardı). Astra'da orijinal merkezi kilit motorları yok. Ya modeli itibari ile hiç konmamış ya da eski sahibi (orijinal motorların yenisi pahalı olduğu için) söküp atmış. Astra'da şu an alarm sistemine bağlı orijinal olmayan merkezi kilit motorları var :(

Vectra'da resmini paylaştığım orijinal motorlardan var (eski B kasa aracımda da benzerlerinden vardı). Astra'da orijinal merkezi kilit motorları yok. Ya modeli itibari ile hiç konmamış ya da eski sahibi (orijinal motorların yenisi pahalı olduğu için) söküp atmış. Astra'da şu an alarm sistemine bağlı orijinal olmayan merkezi kilit motorları var :(

Abi şimdi mantık olarak düşündüğüm de örnek video da olan motora benzer bir şey olması gerek. Neticede merkezi kilitler hava ile çalışıyor ve bunu da bir motor yapması gerek. Bu bizim araçlar da soğuk hava da çalışmama nedeni bana göre bu motor donuyor yada zaman içinde içinde pislik filan birikiyor. O yüzden hava soğuduğu zaman sizlere ömür kapılar. Gerekli hava gitmiyor. Bu yüzden de kapılar açılmıyor. Benim düşüncem böyle. Çünkü başka aklıma bir şey gelmiyor ki.

zrbMRO.jpg

Resmi incelersen motorların çalışma sistemi tamamen mekanik. Havaya falan gerek yok, kilitin çalışması için elektrik akımı yeterli.

Abi sanırım bu depo kapağın da olan mekanızma olsa gerek. Şimdi kapılar için ayrı ayrı böyle mekanizma olsa o zaman biri açılır kapının diğeri açılmaz. Ama sanırım dedim gibi hava veren bir motor var sanki. Şimdi bu resimde olan parça olsa bir kapıda yada iki kapıda sorun çıkar ama diğer kapılar çalışmaz mı?

Abi sanırım bu depo kapağın da olan mekanızma olsa gerek. Şimdi kapılar için ayrı ayrı böyle mekanizma olsa o zaman biri açılır kapının diğeri açılmaz. Ama sanırım dedim gibi hava veren bir motor var sanki. Şimdi bu resimde olan parça olsa bir kapıda yada iki kapıda sorun çıkar ama diğer kapılar çalışmaz mı?

Zaten benim aracımdaki durum dediğim gibi. Vectra'da sağ arka kapı, Astra'da her iki arka kapı soğuk havalarda sorun çıkarıyor, diğer kapılarda sorun yok. Senin aracında bütün kapılar (bagaj, benzin deposu kapağı da dahil) açılıp kapanmıyorsa sorun kapılardaki merkezi kilit motorlarında değil, merkezi kilit ana ünitesin de olmalı.

m1no30.jpg

OPEL ASTRA F- MERKEZİ KİLİT BEYNİ ·

Ekli dosyalar

• 1323283816.webp
    1323283816.webp
    56.1 KB · Görüntüleme: 4
Geri