mesajlara cevap verirken dikkat!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan C.C
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
çok doğru demişsin abi ben yaşı yazmayanada bişey demiyorum abi veya kardeşim gibi hatta mesajlastğım bikaç kişi oldu ne kardeşim dedim nede abi bilmiyorum çünkü yaşını nasıl hitap edeyim ama abi sende ağır konuşmussun ya yeni yetme dediğin adamlarda 24 yani az değil askerliğini yapmış aklı başında olan gençler olması lazım yeni yetme değil.

çok doğru demişsin abi ben yaşı yazmayanada bişey demiyorum abi veya kardeşim gibi hatta mesajlastğım bikaç kişi oldu ne kardeşim dedim nede abi bilmiyorum çünkü yaşını nasıl hitap edeyim ama abi sende ağır konuşmussun ya yeni yetme dediğin adamlarda 24 yani az değil askerliğini yapmış aklı başında olan gençler olması lazım yeni yetme değil.
yeni yetme demek bulunduğu ortamda kendınden buyuguyle kıyaslanınca daha tecrubesız,daha konuyla alakasız,daha kanı kaynayan bazılarına göre delikanlı,bazı yerlerde kızan,bazı yerlerde velet diye gecen bir deyim, yenı yetme kötü mana tasımaz istediğinize sorabilirsiniz kotu nıyet tasısa ve hakaret ıcerse zaten ben yazmam dedıgım gıbı yenı yetmeyı usta cırak gıbı de dusunebılırsın yanı kısaca genc,kanı kaynayan anlamı tasır benım ıcın yenı yetme yoksa herhalde 24 yasında askerlıgını yapmıs bır adama hakaret edecek,onu gücendirecek tarzda yazı yazmam bu deyım yanlıs anlasılmasın uzulurum sonra...hem bu dırek tek mesajdan ve tek kısıye yazılmıs bırsey degıl aslında ve ısın yasla basla da alakası yok az daha dıkkat saygı bekledık genclerden yazarken,konusurken,kısaca kımse kusura bakmasın

meselea ben de 60 yasında bır buyugumle kendımı kıyaslarsam onun yanında yenı yetmenın önde gıdenıyım

ben yeni yetmeyi şöyle algıladım sonradan gelmişde hani burda delikanlılık yapıyo falan gibi yanlış anlamışım kusura bakma cengiz abi ;) inş. bundan sonra herkez daha saygılı daha seviyeli bi şekilde yazar yazılarını keşke yaşınıda belirtse herkez.

ben yeni yetmeyi şöyle algıladım sonradan gelmişde hani burda delikanlılık yapıyo falan gibi yanlış anlamışım kusura bakma cengiz abi ;) inş. bundan sonra herkez daha saygılı daha seviyeli bi şekilde yazar yazılarını keşke yaşınıda belirtse herkez.
yok Samet ben aynı dediğim manada kullandım yoksa burada bahsettiğin tarzda bir kardeşimiz zaten yok ki belki de yaşımız ilerledikçe biraz alınganlaşıyoruz ben kendimden örnek vereyim karsımdakı kısı ıle aynı yasta olsam ya da hatta benden küçük evli bir arkadaşımıza dahi ağabey diye hitab ederim cunkı o bana gore colugu cocugu olan,benden daha cok sorumluluk sahıbı olan ve saygıyı hakedendır benım gozumde yanı ben boyle yetıstım karsımdakınden de bekledıgım ıcın sıtem ettım sadece yoksa hepımız kardesız ustelık buraya sonradan gelmek,önceden gelmek önemlı degıl ben herkesle samımı oldugumu dusunerek bazen yorum yapıyorum belkı bıraz daha dıkkaa etsem ıyı olacak bundan sonra, uyarını dıkkate alacagım ama dedıgım gıbı buradakı herkesi tanısam da tanımasam da kendıme yakın,dost arkadas gibi hıssedıyorum ben bıraz fazla duygusalım sanırım ...

kusura bakma abi ben yanlış anlamışım demek istediğini bide türkçe öyle bi dilki nereye çekersen oraya gidiyo o yüzden heralde birinin dediği diğerine farklı gelebiliyo inş. bigün tanışma fırsatı olurda tanışırız abi tanışmayı isterim sizinle.

Bence sanal ortamda herkesin yaşını sabitleyelim. Mesela 30 yaş. Böylece herkes rahat rahat yazışabilir. Hemde yaşlılar kendini genç, gençlerde kendini olgun hisseder. :D

Tabi buluşmalarda ne olur bilmem

Geri