Metanol kit

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
aracıma metanol kiti takmak istiyorum yine içimdeki canavar depreşti:)ingilizce makalelerden okuduğum kadarıyla hem motoru koruyormuş hemde performans veriyormuş sanrım bizde pek bilinen bişey değil o yüzden bizim sitelerde pekte bişey bulamadım desem yalan olmaz:) aranızda bu konuda bilgisi olan var mıdır benim derdim hem motora ve aktarma organlarına zarar vermemek hemde performans almak şu anda k&n hava filtresi ve race chipte takılı durumda fiyat yaklaşık 550 dolara geliyor açıkcası çöpede atmak istemiyorum:)

http://www.aemelectronics.com/water-methanol-injection-kits-23/water-methanol-systems-for-diesel-engines-52/

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
daha yüklü bi araba olsaydı faydalı olurdu da gerekte yok gibi be ?!?

çok fazla yükleyip araca zarar vermek istemiyorum o yüzden en zararsız ve performanslı ne varsa onları uygulamaya çalışıyorum:)bunun dışında birde intercooler soğutma yapayım dedim aslında turbo lag olmayacağını bilsem direk turbo büyütücem fakat fazlada vaktim olmuyor mesai saatleri ve nöbetlerim oluyor

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yerlisi var 500 lira civarı...ona bakın derim. gerekli bilgiyide verirler

Burak K.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.burakkaya.net
Yerlisinin adı "Bosphorus Methanol Kit" Google'da aratabilirsiniz. Corsa D'ye takacaksınız anladığım kadarıyla,bence çok yüklü bi araba olmadıktan sonra (260-270 HP üzeri) gereksiz bişey olur.

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
usta metanol kıtlerın cogu yanı dandık olanlar bellı bı devırden sonra metanolu basmaya başlar ve hep aynı bar ıle basar sızın baktıgınız buyuk ıhtımal daha prof. onlarda bellı bı devıden sonra acıyo kı bunu sız ayarlayabılıyorsunuz ve daha sonrada basınc arttıkca gonderdıgı bar da artıyor. yararlı bısey mı evet yararlı bısey motorun ısısını dusuruyor yakıt oktanı yuksek oldugu ıcın yanma artıyor ama eksı yönlerıde var eger kı paraya acımam dıyosanız taktırın ve bence alcaksanızda prof bısey alın bı kere alın derım hemde yararı olsun..

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
Yerlisinin adı "Bosphorus Methanol Kit" Google'da aratabilirsiniz. Corsa D'ye takacaksınız anladığım kadarıyla,bence çok yüklü bi araba olmadıktan sonra (260-270 HP üzeri) gereksiz bişey olur.

şu an için 120-125 hplik bir güç alıyorum
Bosphorus Innovations markanın adı fakat 900 tllerden bahsediyorlar 1.5 2 senelik mazileri var aemse 1200 tl gibi bir fiyata geliyor

usta metanol kıtlerın cogu yanı dandık olanlar bellı bı devırden sonra metanolu basmaya başlar ve hep aynı bar ıle basar sızın baktıgınız buyuk ıhtımal daha prof. onlarda bellı bı devıden sonra acıyo kı bunu sız ayarlayabılıyorsunuz ve daha sonrada basınc arttıkca gonderdıgı bar da artıyor. yararlı bısey mı evet yararlı bısey motorun ısısını dusuruyor yakıt oktanı yuksek oldugu ıcın yanma artıyor ama eksı yönlerıde var eger kı paraya acımam dıyosanız taktırın ve bence alcaksanızda prof bısey alın bı kere alın derım hemde yararı olsun..

ben aem baktım bu kitlerde orta üste kalitede diyebilirim tabi daha proflarıda var yarışlar için linkini verdiğim sizin ayarlı dediklerinizden benim eksi olarak okuduğum metanolle alkolün karışmaması gerektiği ve karışırsa metalleri erttiğini belirtiyordu fakat bildiğim kadarı ile metanolde alkol türü değil miydi(yanlış biliyor olabilirim)

gece gecede kafama bunu taktım:D

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sanalpazarda satısı var 500tl. yalnız bildiğim kadarıyla metanol sonrası verim için yazılım desteği şart...

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
metanolde bı alkol fakat degısık bı alkol yere dök mesela yak rengı yok yandıgını anlamazsın elını yaklastır sıcaklıkgını hıssedersın ama.. soguk bı yakıt sadece methanol ıle calısan yarıs arabaları var +100 150 bg alası alabılıyorlar ve soguk bı yakıt oldugu ıcınde radyator e bıle gerek kalmıyor araclarda ama motorun omrunden omur yıyıyor...
aem kalıtelıdır . neden kalıtelı bı urun olsun dedım sıdmı devamlı aynı bar da basarsa motora zarar verme ıhtımalı var yanlız motor devır bandında bar degıstırrerek bastıgında zarar mın olur. bırda cogu kısı bunu taktırdıgında ıcerdeden anahtar koyup ac kapa yapar devamlı kullanmaz bunu methanol yakıtın oktanını arttırıp deıdgın gıbı yanma ve patlamasını guclendırır deneyın kalıtelı bısey olsun deneyın sonucta memnun kalmazsanız satarsınız satılmıcak bı parcada degıl