Motor Blok Çatlaması .

motor acılması ne demek anlamadım sayet aracta su donmussa az bucuk hasar bellıdır ve illaki kapak ya da blok catlamıstır yanı motoru acıp ne yapacak adam, soguktan krank kesmez,pıston segman kırmaz ,yatak sarmaz ıs bellı blok catlamıs umalım da catlak buyuk olmasın ve tek yerden olsun ınsallah ucuz malıyetlı ve dıkılebılır bır yerdendır gecmıs olsun

motor acılması ne demek anlamadım sayet aracta su donmussa az bucuk hasar bellıdır ve illaki kapak ya da blok catlamıstır yanı motoru acıp ne yapacak adam, soguktan krank kesmez,pıston segman kırmaz ,yatak sarmaz ıs bellı blok catlamıs umalım da catlak buyuk olmasın ve tek yerden olsun ınsallah ucuz malıyetlı ve dıkılebılır bır yerdendır gecmıs olsun
kapak mı çatlamış yoksa blok mu neresinden çatlamış içerden de çatlak var mı... bunları motor açmadan nasıl göreceksiniz???

kapak mı çatlamış yoksa blok mu neresinden çatlamış içerden de çatlak var mı... bunları motor açmadan nasıl göreceksiniz???
ya tamam ılla motor acılacak da adam acmadan bır calıstırır bakar sıkıstırır su donmasından genelde blok dıs yuzeyden yara alır yanı az bucuk hasar bellıdır ustanın ıscılıgne ve vıcdanına kalmıstır ısterse blogu yollar ben tokatta yaptırırım rektefıye atelyemız var benım demek ıstedıgım ılla catlak var ıcerden dısarıdan degısmez ya dıkılecek ya yenısı tya da cıkması alınacak haksız mısyım

ya tamam ılla motor acılacak da adam acmadan bır calıstırır bakar sıkıstırır su donmasından genelde blok dıs yuzeyden yara alır yanı az bucuk hasar bellıdır ustanın ıscılıgne ve vıcdanına kalmıstır ısterse blogu yollar ben tokatta yaptırırım rektefıye atelyemız var benım demek ıstedıgım ılla catlak var ıcerden dısarıdan degısmez ya dıkılecek ya yenısı tya da cıkması alınacak haksız mısyım
kısmen haklısınız... genelde dışarıdan çatlar blok ama ya içerden de çatladıysa kapak veya blok... o zaman sorun daha da büyür... zaten mecbur açılcak motor tamir edilmesi için tam olarak ne olduğu ve fiyatıda açılınca belli olur...

Merhabalar haklısınız fakat, araç çalışmış ve takırdamış, üstüne de hararet yapmış. Araç çalışmadan yapılsa dediğiniz doğru olabilir belki fakat, donuk halde, tam yağlayamadan vs. motor çalıştığı için ve değişik seslerle stop ettiğinden masrafın fazla olacağı düşüncesindeyim, insallah yanılıyorumdur. Geçmiş olsun

Motorun üst bloğunu gördüm . Çatlaklar var. Ama diğer kısımlar sökülmemişti halen. İşin diğer bir boyutuda araba hasara uğradığı gün sağ taraftaki koltuk kısmında yağ ile karışık su birikintisi olmuştu. Usta bunun içinde kalorifer patladı demiştir. Sizden ricam reflektiye yapılsa ileriki aşamada sorun verirmi . Yoksa çıkma motormu baksam. Yönlendirirseniz mutlu olurum.

çıkma motorun ömrünü, daha önce gördüğü işlemleride tahminebn bileceksiniz. MEvcut motoru yaptırmak (Amam mutlaka iyi bir ustaya) her zaman daha mantıklı kanımca.

düzgün yapılan bir dikiş sorun yaratmaz yagına suyuna dıkkat ettıgınız sürece sağlıklı binersiniz sonucta her boğu çatlayan motor bloğu almıyor,alamıyor burada önemli olan ustanın mahareti ,yaptığı işçilik bir de bloğa şayet patlak yoksa ince çatlaksa kaynak değil de dikiş attırın, dikiş cok daha sağlıklı şimdi tokatla dayımla konustum gerekırse ustanın yanından benı arasınlar nedır ne degıldır tam anlayayım ona gore tarıf edeyım,ya da fikir vereyim dedı yok hala ıcıne sınmezse söktur bloğu yollayalım tokata adam gıbı yapılsın, arkadasım dedım cok uygun fiyata yapar, ama siz fıyat alın yıne, ona da danısalım cok mu az mı diye ,gömleklerın arasına gelen yerlerde veya saplamaların orada patlak yoksa sıkmasın canını ıyı bır dikiş sorunu çözer dedi kolay gelsin

geçmiş olsun arkadaşım benim fikrimi sorarsanız aynı model perte çıkmış bir arabanın motorunu alsın taktırsın fazla uğraşmasın yaptırıncada belki sorunlar yaşayabilir en güzeli çıkma motor alıp taktırmak olur telefonla pertcileri arasın bir fiyat alsın veya pertci arkadaşlar var galiba onlar yardımcı olsun arkadaşın durumu iyi değil herşey para değildir.

Geri