Motor yağ kacağı

Kertlez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar methaba aranıza yenı katıldım. Akdenız bolgesınden 2014 1.6 j kasa opel astra almak için satıcıyla anlastımancak ekspertız raporunda araac full orjinal çıktı ancak motor yap kacagı yazıyor. Aklımı bulandırdı ama arac sahıbı onemlı bır sey degıl bu dedı. Bu konu hakkında goruslenızı yazarmısınız.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Kaçaktan kasıt nedir hocam terleme mi ? Benimde mesala şanzımanda terleme mevcut.

ilker2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaçağın sebebi motor bloğunda çatlak değilse contalardan vb bir noktadan ufak bir kaçak ise çözümü daha kolay olacaktır.ekspertizden sonra bir servise götrüp tamiri yapacak bir ustaya inceletin ve tahmini hasasr ve tamir bedelini öğrenin en iyi şekilde yönlendireceklerdir. karşınıza çıkan bedele göre pazarlık yapma yada araçtan vazgeçmeyi konuşursunuz.ama kaza darbe görmemiş bir arabada çok büyük bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum. alttan darbe almadıysa motora

• Beğen
Tepkiler: Kertlez

Kertlez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bölgenin sıcak olması sebebıyle kecelerde terleme yapabılır dıyor arac sahıbı. Opel araclarına yabancıyım o yuzden bılemedim

cheyvii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bölgenin sıcak olması sebebıyle kecelerde terleme yapabılır dıyor arac sahıbı. Opel araclarına yabancıyım o yuzden bılemedim
Fatih bey merhaba, terleme olayı conta kısmının ve çevresinin buhardan dolayı nemlenmesi;genelde araçları sıcak havalarda sıkıştırınca oluyor. Yağ kaçağı olması halinde ise,motor çevresinde,yağ damlası ve sızıntı olur. Terleme yapması çok önemli birşey değil ama yağ kaçağı varsa mutlaka bir ustaya göstermeni tavsiye ederim.