motor yağı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan blue_wing
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
tarık bey bende kayseride kalıyorum (etçioğlu giyim )ahmet etçioğlu çayiçmeye beklerim bende geçen hafta değiştim araştırdım benim araç 140000 kmde kataloğunda 0/40 yazıyordu mobil den sordum castroldan sordum kmden dolayı 5/40 tavsiye ettiler sende sitelerine girersen fikir verir sanayide araştırdım tamsentetik yağlar 80-90 tl istiyorlar bir yağcı castrol edgeye 70tl istedi 3 bidon aldım istersen 1ini sana verebilirim kataloğuna bak araştır bendeki 5/40 castrol edge kayseride hangi servise gidiyorsun birlikte istişare edelim

ben aracın yağını yeni değiştim. opel servisini aradım shell formula markasını önerdiler 10-40 onu kullandım. tavziye ederim.

az önce bi konuda yorum yapmıştım sakın ha sakın ucuz yağ almayın ya bildiğiniz yerden yada benzin istasyonlarından alın ben 50 milyona castrol aldım 5bin km yağ bitti yapılan tespite göre yağ sahteymiş normal fiyatıda 61+kdv yani 72 lira az daha motordan olacaktık.özellikle gm yağı çok eksiltme yapıyor diye tavsiye etmiyorlar.bilginize arkadaşlar

2 değişimdir magnatec 10-40 kullanıyorum ve 10 bin km de 200 gramdan az eksiltti.Magnatec önerebilirim...

mobil1 0-40 dan asla şaşmayın

sürekli 0-30veya40 kullanıp 100bini devirince 5-30 veya 10-40 koyarsanız bu sefer yağ pompasının bozulma ihtimali yüksektir. eğer böyle yapacaksanız mutlaka basınçlarını ölçtürün yoksa büyük bir masraf çıkarırsınız

Son düzenleme:
Geri