MOTORDA KEDİ

FredericKapuska

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Az önce başıma gelen bir şeyi paylaşayım.Arkadaşımın yanına uğradım hava filtresini değiştirmek için.Kaputu açtığımda motorun üzerinde kedi ayak izleri gördüm.Çamurlu ayaklarıyla bir güzel gezinmiş kereta Allah'tan ölmemiş büyük ihtimal soğuk havada girdi ve sonradan çıktı.Motorun alttan çok fazla açıklıkları var kedi ve başka hayvanlar rahatlıkla girebilir.Bu durumu engellemek için ne yapabiliriz bir fikri olan varmı?

Ynt: MOTORDA KEDİ

FredericKapuska link' Alıntı:
Az önce başıma gelen bir şeyi paylaşayım.Arkadaşımın yanına uğradım hava filtresini değiştirmek için.Kaputu açtığımda motorun üzerinde kedi ayak izleri gördüm.Çamurlu ayaklarıyla bir güzel gezinmiş kereta Allah'tan ölmemiş büyük ihtimal soğuk havada girdi ve sonradan çıktı.Motorun alttan çok fazla açıklıkları var kedi ve başka hayvanlar rahatlıkla girebilir.Bu durumu engellemek için ne yapabiliriz bir fikri olan varmı?
Bunu Sn.Tolga Karaca motorun içine bir yere sirke koyarak halletmişti diye hatırlıyorum :)

Evet hatta aynı Tolga Karaca kedilerden kurtulmak için arabanın altına tel örgü bile çekmeyi denemişti. ((:

Kendisi de Akçayda olmazsa beraber bir çözüm yolu bulmak için çalışırız.

FredericKapuska link' Alıntı:
Kendisi de Akçayda olmazsa beraber bir çözüm yolu bulmak için çalışırız.

Evet, bu sıkıntıdan en çok o muzdarip olduğu için kesinlikle bir çözüm yolu bulduğunu tahmin ediyorum.

bende de oldu ama çözdüm .çözüm karter koruma opelgm sitesinde 55 tl şiddetle tavsiye edilir ayrıca karteri de korur

Ya benimde motora giriyor.Geçen arabaya binecektim,bayadır bakmamıştım bir yağ seviyesine bakayım dedim kaputu bir açtım girmiş motora.Ben açınca kaputu hemen kaçtı.Eğer bakmasam kıyma olcak kerata valla bazen kaputu açıp bakıyorum.Açmazsamda kaputa 2-3 vuruyorum çalıştırmadan önce.

Bende karter var bir sıkıntı olmuyor karter takılabilir.

Bende karter koruma olmasına rağmen külbütör kapağım pati izi doluydu.
Neyse Odakta bir motor temizleme yaptılarda motor cillop gibi gene okkk

Geri