Motordan gelen tırlama hakkında

halo042

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar...

Bi konu hakkında görüşlerinizi alacaktım.Opel/Vectra cdx aracıma 4 ay önce motor yapıldı.İlk zamanlarda içime sinerek biniyordum.Fakat yaklaşık bir aydır bi sorunum var araç 2700 devirlere geldiğinde bi tırlama sesi geliyor.Alttan karteli açıldı,yataklarına kadar bakıldı çözüm yolu bulunamadı.tabi bi o kadarda gene masraf ettim.Kafamda da sürekli soru işareti oldu.izmir 2.sanayide götürdüğüm usta bunların yedek yağ pompasının olduğunu ve onun sentesinin düzenli takılmadığını söyledi.Başka bi yere götürdüm o da devirdaimden geldiğini öne sürdü.Kafam iyice karıştı:(.Sizden ricam böyle bi duruma daha önceden denk gelen veya başına gelen kimse var mı ? Ve yaptıklarınızı,önerilerinizi ve tavsiyelerinizi almak isterim

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Motor yapıldı dediniz. Krank değişti mi? Balans dişlisi/tork denilen parça değişti mi?

halo042

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bildiğin kadarıyla sadece krank taşlandı diğerleri değişmedi.

paroda

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Isınınca kesiyor mu ?

halo042

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen devam ediyor sese devirin 2500'den sonra başlayıp geri kalan devirlerde de aynı şekilde tırlıyor.

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sesin nasıl bir ses olduğunu nerden geldiğini bilmiyorum ses deyince bir arkadaş tak tak ses geliyor demiş,hatta kontağı kapatınca devam ediyor diye meğer ses tak tak değil egsoz ısınca çıkardığı ince çıtlama imiş :) yorum yapmayacağım ama aracınızda biri gaz versin siz çıkıp bakın o devirde ses nereden geliyor? belki sırf triger kapağı dahi olabilir

bacadir68

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Krankta işlem varsa balans dişliside bozulmuştur muhtemelen. Ya da aradaki aliminyum contayı takmamistir ustan. Bunlara baktır.