Motordan mars yaparken gelen sesin sebebi bulundu

prof.kemal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selam arkadaslar,
benim 2012 Mokka 2senedir cozemedigim bu ses sorununu 05/01/2020 tarihinde buldum,iki yil boyunca araliklar yapti her yaptiginda servis servis goturdum,birincide aku degistirdi 300euro, ikincide debriyajbalatasi dediler 1500euro istediler kalsin boyle surerim dedim,son olarak kasim ayinda yapti servis bu seferde volant dislisin de dislide kirik var oraya gelince bu sesi yapiyor,3000euro komple set dedi(volant seti + debriyaj seti) yuh dedim baska servise surdum, aynisini dedi hatta yolda kalirsin parcalarsin yataklari dedi,(bunlarin hepsi de YETKILI servisler Belcikada) arabayi satayim size dedim 6000euro dedi 3000euro volant dedin peki arabanin geri kalani 3000euromu yapiyor ki dlisiniz siz yada musterilerinizi deli saniyorsunz siz dedim ciktim Turkleri islettigi kucuk tamirhaneye goturdum,
bugun kalsin ben bir test edeyim yarin aksama soylerim dedi ama ilk sesi duydugunda dedi sorunu garanti olsun diye test yapacakti,ertesi aksam gittim tamam sorun kesin bundan dedi,
aracin altinda dinamodan motora bagli olan SASE kablosu(Massakabel) Aku yu iyi sarj yapamayinca mars basarken zorlaniyor karasizlik yasiyormus, simdi super calisiyor,cekisi yakit tuketimi motorun calisma sesi bile degisti.
sesin ornek videosunu youtubeden buldum (insallah yasak degildir paylasmak)
biraz uzun oldu kusura bakmayin.
https://www.youtube.com/watch?v=PpSi8zHlweg

Ekli dosyalar

• massa kablosu.jpg
    massa kablosu.jpg
    33 KB · Görüntüleme: 15

hepdüşünceli

Kayıtlı Kullanıcı
39-Kırklareli
Siteyi ziyaret et
Buradaki ustalar gözüme şirin gelmeye başladı yazdıklarınızı okuduktan sonra.