Müsayit olmayınca telefon açmama.

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan MERKEZ
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Telefonu sessize almalımı kapatmalımı

• Sessize almalı

Oy: 41 57.7%
  • Yüzüne kapatmalı

Oy: 30 42.3%

• Kullanılan toplam oy
    71
kişisine göre değişir.. a grubuna dahil olanlara muhakkak cevap veririm.. b grubuna dahil olanları sessize alırım, sonra ararım.. c grubuna dahil olanları sessize alırım, hatırlarsam ararım..
ama kimseyi meşgule atmam..

meşgule çevirmeli karşı taraf o sayede müsait olmadığınızı anlar.aksi takdirde açmadığınız için endişelene bilir.
+1, karşı taraf açmayınca "acaba duymadı mı" düşüncesi oluşuyor ve bir daha arıyorum. Yine açmazsa bu sefer de meraklanıyorum "bir şey mi oldu acaba?" diye sürekli arıyorum. Ya şarjı bitiyor aradığım kişinin ya açıp "abi duymadım" diyor ya da "abi meşgulüm" cevabını duyuyorum.

ama karşımdaki meşgule atarsa anlıyorum ki o anda konuşamayacak, onun beni aramasını bekliyorum.

En sinir olduğum şey de, meşgule düşürmeme rağmen tekrar tekrar arayan yaratıklar. Lan olm meşgule attım işte neyi zorluyosun ki?:mad: sanki ikinci aradığında açacak mıyım?

+1, karşı taraf açmayınca "acaba duymadı mı" düşüncesi oluşuyor ve bir daha arıyorum. Yine açmazsa bu sefer de meraklanıyorum "bir şey mi oldu acaba?" diye sürekli arıyorum. Ya şarjı bitiyor aradığım kişinin ya açıp "abi duymadım" diyor ya da "abi meşgulüm" cevabını duyuyorum.

ama karşımdaki meşgule atarsa anlıyorum ki o anda konuşamayacak, onun beni aramasını bekliyorum.

En sinir olduğum şey de, meşgule düşürmeme rağmen tekrar tekrar arayan yaratıklar. Lan olm meşgule attım işte neyi zorluyosun ki?:mad: sanki ikinci aradığında açacak mıyım?

Ya bir düşünce bu kadar mı güzel anlatılır, meşgule alınca anlaki, cagrını gördüm, müsait değilim.Anla ki bilerek meşgule aldım,cevap veremiyorum demekki.Yüzüme meşgule almak ne demek, telefon açıyorsan ya normal çalar ya da meşguldur, başka seçenek yok ki zaten.Buna hazır olmak lazım yoksa meşgule almak hakaret etmek demek değildir .telefon kapalı ise zaten yapacak bişey yok :)

Hayır bu "meşgul tonu gönderme" fonksiyonunun yapılış amacı bu zaten. Adı üstünde "meşgul tonu gönderme". Yani "meşgulüm ve şu anda cevap veremiyorum" demek. Telefon üreticileri "karşısındakine hakaret etmek isteyen kırmızıya bassın" diye düşünmüş olamazlar değil mi? :D

ben yüzüne kapatırım zaten karşı tarafta müsait olmadığımı anlar:D:D

Meşgule almak demek "şu an işim var müsait değilim" demektir.
Sessize almak ise, telefon boş boş sessizce çalacağından karşı tarafa yanlış mesaj verir ve o da ısrarla arar..Bu da gereksiz.

O yüzden tercihim, meşgule almak. Kızacak bi durumda yok. Herkesin işi gücü olabilir.

yuzune kapatmak yerine mesgule almak desek daha doğru olur. ben mesgule alma taraftarıyım. musait oldugumda geri donerim

Ortaya çok çeşitli çok mantıklı düşünceler çıktı. Ama çoğunluğun benim düşüncemde olması sevindirdi. Arkadaşım tatilden gelsin anketi yediririm. :D

toplantılar, birebir görüşmeler veya başka bir meşguliyet durumunda telefon çalıyorsa telefonun özelliği olarak "arayan kişiye mesaj gönder" seçeneği ile meşgule alıyor ve karşı tarafa "şu an meşgulüm, sizi sonra arayacağım" sms i gönderiliyor...

bu arada "toplantı" - titreşim / sessiz vb.. moduna alalım telefonlarımızı, diğer kişileri rahatsız etmeyelim toplantıdayken.. :)

Geri