Öğretmen İçin...

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hocam 50 öğrenci... açıklama yapsan, malzemeleri getirdiler mi diye kontrol yapsan gitti 25-30 dakika... diğer ölçeklere neye göre puan vericeğiz?
Eline tebeşir almadan başa geçenler eğitimi kolay sanıyor yukardan sallaması kolay...
Bi girsinler sınıfa da yaşananları görsünler... Gerçeklerle yüzleşsinler...
Neymiş tablet Pc'ymiş... Benim öğrencilerim kitapları yakıyor ısınmak için...

ömerfaruk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
A4 kağıdı dağıtıp basit bir konu vereceksin, 1 ders saatinde bitiyor, mesela ingilizce de ben veriyorum ödevi getirmeyenlere, kağıt üzerinde ne yapacakları yazılı, ölçeğide yazılı arkasına, basit bir oda resmi çizip, odayı tarif ediyorlar, eşyaların yerlerini sorup cevap veriyorlar. Öteki türlü ödevi zaten veli yapıyor :maden:

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar.Balıkesir'de yapılan bir uygulama var.Her yazılı sınavdan sonra sınav analizi yapıyoruz.Her öğrenci hangi konuyu yapamamış onu tespit ediyoruz.Bunu yaparken bütün yazılı kağıtları elimizden ortalama 20-25 kere geçiyor.(Sınavda ortalama 20-25 bazen 30 soru soruyorum)Yaptığımız işin en ufak bir faydası olmadığı gibi bizim günlerce uğraşıp zaman kaybetmemize neden oluyor.Gerçi biz öğretmenler boş boş oturuyoruz nasılsa ...

Burda da var hoca!

Analizlerine tüküreyim. :sopa:

Hiçbir işe yaramayan saçma sapan uygulamalar. Akademik başarıdan önce davranış eğitimi gerektir bizlere. Analizleri yapıyoruz da ne oluyor?

Balık baştan kokarmış hesabı, koktuk koktuk!

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
A4 kağıdı dağıtıp basit bir konu vereceksin, 1 ders saatinde bitiyor, mesela ingilizce de ben veriyorum ödevi getirmeyenlere, kağıt üzerinde ne yapacakları yazılı, ölçeğide yazılı arkasına, basit bir oda resmi çizip, odayı tarif ediyorlar, eşyaların yerlerini sorup cevap veriyorlar. Öteki türlü ödevi zaten veli yapıyor :maden:

1.-2. sınıf öğrencilerine bu kadar basit olmuyor malesef... :)

blucerchiati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İşin en açığı şu arkadaşlar, neresinden tutarsanız tutun elinizde kalır eğitim.

Yıllardan bu yana önemsenmiyor çünkü eğitim. Daha da açığı önemsenmek istenmiyor. Çünkü eğitilmemiş bireyler isteniyor. Benim kişisel düşüncemdir, kimseyi bağlamaz.

hay ağzına sağlık hocam :) çok ciddi değişikliklere ihityacımız var ama malum...

Abuk subuk bir sistemin içinde olup, bunun saçma olduğunu bile bile bu işi yapmak zor olsa gerek.. Allah kolaylık versin.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.-2. sınıf öğrencilerine bu kadar basit olmuyor malesef... :)
puahaha kesinlikle katılıyorum.il içi tayin askerlik dönüşü görevlendirme gibi sebeplerle 5 yıllık öğretmenlik hayatımda 3 kere 1.sınıf okuttum.prof olduk desek yeridir ama 1.sınflarda ilk 3-4 ay gerçekten zor.hele çocuk anasınıfına gitmemişse (..ki genelde taşımalı eğitim -öğretim yapan köy okullarında göndermiyor veli) hangi kitabın açılacağından yarın hangi kitapların geleceğine kadar herşeyi izah etmek en az 10-15 dk alıyor.zamanla düzene giriyor ama 1.sınıf yıpratıyor.
bunun haricinde yukarda eğitim ve öğretimle ilgili yazılan herşeye katılmamak mümkün değil.

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Birinci sınıf zor gerçekten. Allah kolay getire...

Fakat sınıfçılara zaman zaman özenmiyor değilim. Aynı sınıf ve aynı çocuklar. İstediğin gibi kuralları koyarsın, istediğin gibi yönetirsin. Bizdeki gibi 15 öğretmen burnunu sokmuyor işin içine. :)

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Birinci sınıf zor gerçekten. Allah kolay getire...

Fakat sınıfçılara zaman zaman özenmiyor değilim. Aynı sınıf ve aynı çocuklar. İstediğin gibi kuralları koyarsın, istediğin gibi yönetirsin. Bizdeki gibi 15 öğretmen burnunu sokmuyor işin içine. :)

Evet branşçılara göre o yönümüz daha rahat :)

Bu sene 2. sınıfım,
öğrencileri deneme sınavına sokalım dedik ne neymiş bi görsünler anlasınlar diye,
Ad Soyad Kurum Kodu sınıf vb. kodlamaları yaptırmak için 4 saatimi harcadım :cry: :D

kaderaniz

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Olsun...

En azından bir sonrakinde rahat edersiniz. Hem de branşlar size dua eder. :) Benim 8. sınıfların içinde bile bilmeyen var henüz kodlamaları...

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.sınıf güzel abi, çocuklar önlüğü giydikten sonra uslaıyor biraz ama kuralları nasıl koyarsanız öyle devam ediyorlar akıllı çocuklar,seviyorum çocuklarımı topu topu 10 taneler zaten.3 ayda hepsi cayır cayır okudu ama eş durumundan tayinim çıktı fethiyeye,şu 1 haftadır psikolojileri bozuk..hissediyorum :( şimdi gittiğim okulda tekrar 1.sınıf verirlerse istifa etmeyi düşünüyorum :D